Intelektuálové

Kód: 7335279

Úplný název:

Intelektuálové (Johnson Paul):

Autor a popis:

Johnson Paul, Leda, 464 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
277 Kč (379 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.11.2017 dopoledne. 
 

Pozor na intelektuály! Tak by mělo znít zásadní ponaučení z tragického dvacátého století, jež vidělo miliony a miliony nevinných lidí obětovaných v dalekosáhlých plánech na zlepšení podmínek a kvality lidstva.
Kdo jsou lidé, kteří připravovali myšlenkové podhoubí pokrokového, nového a lepšího světa? Vzdělanci a učenci? Nikoli. Většinou nadaní umělci, ale zároveň idealisté a kazatelé světské Utopie, a vždy velcí rétoři a geniální psavci, stačí si vzpomenout na Marxe: „soukromý majetek je krádež a proletariát může ztratit jen své okovy.” Johnson ve své nejslavnější a kontroverzní knize (aby ne, když je tolik potrefených) ukazuje brilantně na životě a díle známých osobností, jako Rousseau, Shelley, Marx, Ibsen, Tolstoj, Hemingway, Russell, Brecht, Sartre, Mailer, Chomsky a mnoho dalších, tu nejhorší z lidských nemocí, intelektualismus. Ono zvláštní přesvědčení polovzdělanců, že jsou povoláni rozumět všemu - morálce, politice, ekonomii, náboženství, filosofii i dějinám a světu, a ze svých amatérských představ si utkají syntézu světonázoru, jako by nevěděli, že lidské vědění je omezené a odbornost v jedné věci neznamená autoritu v disciplině odlišné.
Co ale u kazatelů nového, lidštějšího světa překvapí nejvíc, je tak častá nelidskost a podlost jejich soukromého života, někdy dosahující až monstrózních rozměrů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Intelektuálové do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Intelektuálové.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Intelektuálové (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Intelektuálové bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Intelektuálové doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Intelektuálové