Interakce a komunikace ve vyšetřování trestné činnosti z pohledu psychologie

Kód: 7308409

Úplný název:

Interakce a komunikace ve vyšetřování trestné činnosti z pohledu psychologie (Boukalová Hedvika):

Autor a popis:

Boukalová Hedvika, Filozofická fakulta UK v Praze, 158 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
152 Kč (210 Kč)
  / ks  
koupit
 

Publikace se zabývá vybranými sociálněpsychologickými podmínkami na straně vyšetřované osoby, její motivací k účasti v trestním řízení, problematikou sugestibility a také úlohou duševních poruch v rámci interakce s vyšetřovatelem a prostředím vyšetřování. Další část je zacílena na podmínky na straně vyšetřovatele, přibližuje nároky na něj kladené a zdůrazňuje jeho roli při volbě tzv. výslechových technik. Zaměřuje se také na oblast výpovědi, na problémové situace v procesu jejího získávání a otázku lživé výpovědi, v rámci kapitoly je začleněna i problematika doznání. Pozornost je rovněž věnována výskytu sociálního tlaku ve vyšetřování. Samostatný oddíl pojednává o konkrétních technikách, včetně vybraných zjištění ohledně jejich použití v České republice. Publikaci uzavírá kapitola o analýze videozáznamů realizované v rámci psychologické konzultační činnosti v trestním řízení, která umožňuje mapovat komunikaci vyšetřovatele s vyšetřovanou osobou a poskytovat k ní zpětnou vazbu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Interakce a komunikace ve vyšetřování trestné činnosti z pohledu psychologie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Interakce a komunikace ve vyšetřování trestné činnosti z pohledu psychologie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Interakce a komunikace ve vyšetřování trestné činnosti z pohledu psychologie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Interakce a komunikace ve vyšetřování trestné činnosti z pohledu psychologie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Interakce a komunikace ve vyšetřování trestné činnosti z pohledu psychologie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Interakce a komunikace ve vyšetřování trestné činnosti z pohledu psychologie