Intrakardiální echokardiografie v elektrofyziologii + DVD

Kód: 2475482

Úplný název:

Intrakardiální echokardiografie v elektrofyziologii + DVD (Bulava Alan):

Autor a popis:

Bulava Alan a kolektiv, Grada, 176 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
127 Kč (149 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Publikace je historicky první monografií zaměřenou na použití intrakardiální echokardiografie u elektrofyziologických vyšetření a katétrových ablací v České republice. První kapitoly se zabývají ve stručnosti teoretickými aspekty použití ultrazvuku v lékařství, typy echokardiografických přístrojů a katétrů používaných na elektrofyziologickém sále a dále způsoby zobrazení a zavádění ultrazvukového katétru do jednotlivých srdečních oddílů. Další část knihy popisuje techniky zobrazení intrakardiálním ultrazvukem společně se všemi používanými projekcemi na srdeční síně, komory, chlopně a na další pro elektrofyziologa důležité struktury. Následuje kapitola o nejčastějších abnormalitách, se kterými se lze při vyšetření intrakardiálním ultrazvukem na sále setkat. Klíčové kapitoly popisují použití intrakardiální echokardiografie při transseptální punkci a při ablaci různých typů supraventrikulárních i komorových tachykardií. Závěr knihy je věnován diagnostice periprocedurálních komplikací a minimalizaci ionizujícího záření za pomocí intrakardiální echokardiografie a dalších moderních zobrazovacích metod.
Publikace uvádí také celou řadu vlastních, dosud nepublikovaných výsledků. Echokardiografické obrázky jsou doplněny schématy, jež názorně ilustrují jednotlivé srdeční struktury. Statické obrázky jsou účelně doplněny videosekvencemi, jejichž zhlédnutí umožní čtenáři přesnější a „čitelnější“ představu echokardiografického zobrazení tam, kde to samotný statický obrázek neumožňuje. Knihu mohou využít elektrofyziologové, kteří již intrakardiální ultrazvuk začali používat, ale v echokardiografické endokardiální diagnostice se touží dále zdokonalit, anebo ti, kteří o jeho zavedení do rutinní praxe teprve uvažují. Po knize mohou sáhnout i sestry a technici pracující na elektrofyziologických sálech, kteří lékařům při jejich výkonech asistují a kteří mohou po zácviku samostatně nalézt všechny základní projekce.
Klíčová slova: intrakardiální echokardiografie, ultrazvuk, elektrofyziologické vyšetření, katétrové ablace, zobrazovací metody
Kniha je doplněna DVD s 189 videosekvencemi.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Intrakardiální echokardiografie v elektrofyziologii + DVD do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Intrakardiální echokardiografie v elektrofyziologii + DVD.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Intrakardiální echokardiografie v elektrofyziologii + DVD (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Intrakardiální echokardiografie v elektrofyziologii + DVD bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Intrakardiální echokardiografie v elektrofyziologii + DVD doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdravotnictví

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Zdravotnictví / Intrakardiální echokardiografie v elektrofyziologii + DVD