Islámské rodinné právo se zaměřením na právo manželské

Kód: 8757655

Úplný název:

Islámské rodinné právo se zaměřením na právo manželské (Bezoušková Lenka):

Autor a popis:

Bezoušková Lenka, Leges, 264 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
312 Kč (400 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.11.2017 dopoledne. 
 

Úvodní část se věnuje pramenům islámského práva a právním školám, jejichž role při výkladu práva a názorová pluralita je častokráte opomíjena. První kapitoly knihy obsahují nástin vztahu islámského práva a práva státního, stejně jako právní úpravy subjektů práva. Stručně je představen i vývoj právních úprav v muslimských zemích, který doznal především od počátku dvacátého století celé řady změn.

Stěžejním institutem publikace je manželství, ať už se jedná o různé formy manželství, nebo jeho uzavření, zrušení a zánik. Čtenář se seznámí s předpoklady a způsobem uzavření manželství, stejně jako s manželskou smlouvou, ve které je mimo jiné sjednáno obvěnění pro ženu (mahr). V rámci kapitol věnovaných zrušení a zániku manželství jsou vysvětleny způsoby rozvodu manželství – především zapuzení ženy (taláq), rozvod dohodou za poskytnutí kompenzace (chulc) a rozvod soudní cestou. Problematiku uzavření, zrušení a zániku manželství doplňují kapitoly o vztazích mezi manželi a následcích zrušení či zániku manželství.

Publikace je vhodná jak pro studenty věnující se rodinnému nebo islámskému právu, tak i zájemce z řad nejen odborné veřejnosti.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Islámské rodinné právo se zaměřením na právo manželské do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Islámské rodinné právo se zaměřením na právo manželské.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Islámské rodinné právo se zaměřením na právo manželské (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Islámské rodinné právo se zaměřením na právo manželské bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Islámské rodinné právo se zaměřením na právo manželské doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Islámské rodinné právo se zaměřením na právo manželské