Italská jezera a Verona - Inspirace na cesty

Kód: 7508178

Úplný název:

Italská jezera a Verona - Inspirace na cesty (kol.): Inspirace na cesty

Autor a popis:

Lingea, 144 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
123 Kč (179 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

Italská jezera se rozkládají podél jižního podhůří Alp a zasahují do čtyř různých regionů severozápadní Itálie. Slavnou trojici jezer tvoří jezero Maggiore, Komské a Gardské jezero, nachází se zde ale i množství menších klidných jezer malebně rozmístěných v údolích. Každé jezero má svůj nezaměnitelný charakter. Pokud si odmyslíte kulisu hor, pobřeží jezer budí zdání přímořské riviéry.

Italská jezera se rozkládají podél jižního podhůří Alp a zasahují do čtyř různých regionů severozápadní Itálie: Piemontu, Lombardie, Trentina a Veneta. Slavnou trojici jezer tvoří jezero Maggiore, Komské a Gardské jezero, nachází se zde ale i množství menších klidných jezer malebně rozmístěných v údolích. Každé jezero má svůj nezaměnitelný charakter. Okázalé pobřežní vily a jejich zahrady, vytvořené původně pro ze severu přicházející evropskou šlechtu nebo pro bohaté Miláňany, představují u větších jezer hlavní lákadlo. Například Komské jezero odedávna přitahovalo bohaté a slavné osobnosti, počínaje Pliniem Mladším, který vystavěl vily v Bellagiu, po George Clooneyho, jenž vlastní vilu v Lagliu.

Pokud si odmyslíte kulisu hor, pobřeží jezer budí zdání nějaké přímořské riviéry. Jsou poseta olivovníky, palmami a citrusovníky, promenády na pobřeží lemují palmy a oleandry, zatímco na jaře vytvářejí gejzíry barev prorostlé skupiny azalek, rododendronů a kamélií, vysázené podél svažujících se břehů. Nad pobřežními vesnicemi se tyčí vznešené zvonice románských kostelů a cimbuří středověkých hradů.

Nejznámější jezera lákají od pozdního jara do brzkého podzimu velké množství turistů. Jezero Lago di Garda je dnes už pro mnohé Čechy oblíbeným sportovním letoviskem, kde se mohou věnovat vodním sportům, cyklistice a horolezectví. Pohyb na dlouhých úsecích pobřeží občas komplikuje hustý provoz na úzkých klikatých cestách. Zatímco auto je skvělé pro výlety mimo jezera, pro okružní jízdu kolem nich je každopádně příjemnější zastavit v některém letovisku a naskočit na loď.

Z obsahu: Vyberte si z pestré palety zajímavostí: krásné nábřežní vily, lázně, historická města a mnohem více.
Kam za zážitky: Od opery ve veronské aréně přes výlety lodí po turistiku v okolních horách a návštěvu muzeí.
Poznejte místní kulturu. Památky z římského období i odkaz dynastií vám dají nahlédnout do minulosti regionu.
Kde se ubytovat, najíst a jak cestovat: spolehlivá doporučení a rady cestovatelů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Italská jezera a Verona - Inspirace na cesty do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Italská jezera a Verona - Inspirace na cesty.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Italská jezera a Verona - Inspirace na cesty (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Italská jezera a Verona - Inspirace na cesty bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Italská jezera a Verona - Inspirace na cesty doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Náš svět

 
Knihkupectví / Náš svět / Italská jezera a Verona - Inspirace na cesty