Italské renesanční sochařství v českých státních a soukromých sbírkách

Kód: 2001371

Úplný název:

Italské renesanční sochařství v českých státních a soukromých sbírkách (Chlíbec Jan): v ceských státních a soukromých sbírkách

Autor a popis:

Chlíbec Jan, Academia, 406 stran, jazyk - čeština, 2006

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
425 Kč (580 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Základy dnešních sbírek italského renesančního sochařství u nás vznikaly v době od 18. do počátku 20. století, třebaže kořeny takto zaměřeného sběratelství sahají až do 16. století. Touto historií vztahů české uměnímilovné veřejnosti k italské renesanční kultuře se zabývají úvodní kapitoly knihy, a po nich následuje podrobný soupis sochařských děl. Nejcennější část sbírek tvoří soubory drobných bronzů, reprezentujících jak hlavní umělecká centra italské renesance (Benátky, Padovu, Florencii, Řím atd.), tak široké tematické spektrum - antickou mytologii a historii, oblíbené sošky zvířat, křesťanskou tematiku, drobné účelové předměty a architektonické prvky i v renesanci velmi oblíbené portrétní medaile. Přehled zahrnuje i práce z dalších materiálů (kamene, terakoty, štuku a dřeva), mezi nichž převažují díla toskánských a benátských mistrů. Práce na tomto tématu umožnila autorovi identifikovat jako produkt italské renesance velký počet dosud neznámých děl.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Italské renesanční sochařství v českých státních a soukromých sbírkách do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Italské renesanční sochařství v českých státních a soukromých sbírkách.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Italské renesanční sochařství v českých státních a soukromých sbírkách (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Italské renesanční sochařství v českých státních a soukromých sbírkách bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Italské renesanční sochařství v českých státních a soukromých sbírkách doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Italské renesanční sochařství v českých státních a soukromých sbírkách