Ivan Sobotka

Kód: 2570772

Úplný název:

Ivan Sobotka (kol.): Tváre a oci

Autor a popis:

Kol., Argo, 226 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
442 Kč (598 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Monografie Ivana Sobotky (1927-2008), jednoho z nejpozoruhodnějších českých malířů druhé poloviny 20. století, vychází ve spolupráci s Galerií středočeského kraje u příležitosti výstavy umělcova díla v Kutné Hoře.
Kniha představuje bezmála celé dílo Ivana Sobotky od raných olejů z padesátých let minulého století až po kvaše ze začátku druhého milénia. Podstatná část výboru patří tvářím - kvašovým portrétům neobyčejné síly, obrazům bezmála monochromním, které mluví nejprostší linkou výrazu tváře a očí.
Sobotka byl výrazný duchovní umělec, jemuž se nedostávalo pozornosti, protože o žádnou nestál. Maloval zcela svobodně, a živil se proto vždy něčím jiným. Výstavy nechtěl, vernisáží se většinou neúčastnil, publicitě vzdoroval. Pojilo ho přátelství s Věrou Novákovou a Pavlem Brázdou, jejichž monografie už Argo vydalo. Inspiroval se především produkcí ultramontánní vydavatelské dílny Josefa Floriana a byl radikálním pokračovatelem portrétu románského stylu. Tradici pozdější malby bezmála zavrhl a nacházel zálibu až v moderně.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ivan Sobotka do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ivan Sobotka.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ivan Sobotka (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ivan Sobotka bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ivan Sobotka doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Ivan Sobotka