Já jsem Dobrý pastýř

Kód: 7553044

Úplný název:

Já jsem Dobrý pastýř (Surma Barbara, Biel Krysztof): Průvodce programem Katechceze Dobrého pastýře

Autor a popis:

Surma Barbara, Biel Krysztof, Triton, 208 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
179 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha Já jsem Dobrý pastýř polských autorů Barbary Surma a P. Krzysztofa Biela SJ je první publikací přeloženou do českého jazyka, která komplexně uvádí českého čtenáře do světově rozšířeného katechetického programu s názvem Katecheze Dobrého pastýře. Program je třístupňový a je určen dětem od tří do dvanácti let. Tato publikace představuje první stupeň programu, který se u nás osvědčil i u dětí do osmi let věku. Podtitul knihy naznačuje, že nejde pouze o teorii. V první části jsou představeny biblické, teologické a pedagogické základy programu a po nich následuje praktická část, která obsahuje přehlednou tabulku obsahů a výchovných úkolů katecheze, uvedení do šesti základních tematických bloků a podrobné scénáře včetně seznamu potřebných didaktických materiálů pro celkem padesát devět katechezí, které se dětem představují během tří let.

Program Katecheze Dobrého pastýře vznikl před více než šedesáti lety v Itálii. Jeho autorkami byly teoložka Sofia Cavalletti a montessoriovská pedagožka Gianna Gobbi. Cavalletti v programu vytvořila u nás téměř neznámý kérygmaticko-liturgický model uvádění dětí do křesťanské víry a její kolegyně uplatnila znalost pedagogického přístupu Marie Montessoriové k náboženské výchově dětí jako součásti celistvého přístupu k dítěti.

Příručku ocení zvláště katecheté a rodiče dětí. Další podporu tohoto programu čtenáři získají na www.katechezedobrehopastyre.cz.


 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Já jsem Dobrý pastýř do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Já jsem Dobrý pastýř.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Já jsem Dobrý pastýř (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Já jsem Dobrý pastýř bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Já jsem Dobrý pastýř doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Ezoterika

 
Knihkupectví / Duše a tělo / Ezoterika / Já jsem Dobrý pastýř