Já jsem Malála. Příběh dívky, jež bojovala za vzdělání a kterou postřelil Tálibán

Kód: 2492579

Úplný název:

Já jsem Malála. Příběh dívky, jež bojovala za vzdělání a kterou postřelil Tálibán (Júsufzajová Malála, Lambová Christina):

Autor a popis:

Júsufzajová Malála, Lambová Christina, Ikar, 328 stran, jazyk - CZ, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
239 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.9.2017 dopoledne. 
 

V jedenácti letech začala Malála, která se narodila do paštunské rodiny v pákistánském údolí Svát, psát pro BBC postřehy o tom, jak se žije pod hrozbou Tálibánu. Pod pseudonymem Gul Makaj popisovala, jak její rodina bojuje za vzdělávání dívek a jak tálibánská moc stále narůstá. Dívčina neohroženost však nezůstala bez trestu a v říjnu 2012 ji v autobuse střelil neznámý útočník do hlavy. Dívka jako zázrakem přežila a dál pokračuje ve svém boji. Na podporu svého úsilí založila fond Malala Fund a je nejmladší kandidátkou na Nobelovu cenu míru.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Já jsem Malála. Příběh dívky, jež bojovala za vzdělání a kterou postřelil Tálibán do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Já jsem Malála. Příběh dívky, jež bojovala za vzdělání a kterou postřelil Tálibán.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Já jsem Malála. Příběh dívky, jež bojovala za vzdělání a kterou postřelil Tálibán (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Já jsem Malála. Příběh dívky, jež bojovala za vzdělání a kterou postřelil Tálibán bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Já jsem Malála. Příběh dívky, jež bojovala za vzdělání a kterou postřelil Tálibán doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literární biografie

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Literární biografie / Já jsem Malála. Příběh dívky, jež bojovala za vzdělání a kterou postřelil Tálibán