Já nic, já muzikant na penzi - Literární etudy jazzového mohykána

Kód: 9039974

Úplný název:

Já nic, já muzikant na penzi - Literární etudy jazzového mohykána (Traxler Jiří): Literární etudy jazzového mohykána

Autor a popis:

Traxler Jiří, IFP Publishing, 162 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
140 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.11.2017 dopoledne. 
 

Jiří Traxler (nar. 1912, Tábor), pianista, hudební skladatel, textař a aranžér, slavná osobnost krásného období třicátých let první republiky. Za svou hudební dráhu v Československu napsal a nahrál spoustu písní, z nichž se některé staly opravdovými šlágry a jsou známé a hrané dodnes - například písně Bloudění v rytmu, Jedu nocí nebo Hádej, hádej. Jako autor, aranžér a textař spolupracoval Jiří Traxler s Jaroslavem Ježkem, s R.A. Dvorským a dalšími osobnostmi tehdejší doby. Psal hudbu nejen pro divadlo a pro muzikály, ale i pro film, například pro dodnes známý slavný film Eva tropí hlouposti s Natašou Gollovou a Oldřichem Novým v hlavních rolích (režie Martin Frič). Jeho hudba zazněla také v mnohem pozdější, slavné Svěrákově Obecné škole. Díky své angažovanosti na poli jazzu a taneční hudby však musel Československo po roce 1948 opustit.
Na literárním poli na sebe upozornil nejen spoustou písňových textů, ale i autobiografickou knihou Já nic, já muzikant, vydanou v Sixty-Eight Publishers 1980.
Jako pozdrav z kanadského Edmontonu, kde nyní ve věku devadesáti šesti let žije, posílá Jiří Traxler svou poslední knihu, Já nic, já muzikant na penzi. Jde o směs jeho prózy a poezie zahrnující jak témata vážná, tak témata nevážná, vyprávěná s nenapodobitelným humorem, nadhledem a krásnou češtinou, kterou nijak neobrousil čas strávený v cizině. Díky stylu, noblese a oparu poetičnosti je čtení knihy požitkem, který v dnešní době rozhodně není běžný.
Předmluvou opatřil Ondřej Havelka.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Já nic, já muzikant na penzi - Literární etudy jazzového mohykána do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Já nic, já muzikant na penzi - Literární etudy jazzového mohykána.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Já nic, já muzikant na penzi - Literární etudy jazzového mohykána (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Já nic, já muzikant na penzi - Literární etudy jazzového mohykána bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Já nic, já muzikant na penzi - Literární etudy jazzového mohykána doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Já nic, já muzikant na penzi - Literární etudy jazzového mohykána