Jak katolická církev budovala západní civilizaci

Kód: 9041430

Úplný název:

Jak katolická církev budovala západní civilizaci (Woods Thomas E.):

Autor a popis:

Woods Thomas E., Res Claritatis, 208 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
174 Kč (239 Kč)
  / ks  
koupit
 

Cílem autora, britského konzervativního historika, není nabídnout čtenáři dnes tak obvyklý zjednodušující obraz působení katolické církve v dějinách, který se dosud traduje v některých učebnicích a médiích. Woods před čtenářem odhaluje plastický a v mnohém překvapující pohled na období, v nichž se pokládaly základy toho, co chápeme pod pojmem vyspělá civilizace.
Výsledkem Woodsovy práce je čtivě zpracovaný soubor poznatků, který přináší nejen pozapomenuté skutečnosti, ale především nově nahlíží mnohé dějinné souvislosti. Doplněna rozsáhlým poznámkovým aparátem s odkazy na odbornou literaturu a bohatým rejstříkem odkazů se tato publikace může stát zajímavým zdrojem informací pro zájemce o studium historie.
Stále více historiků, filosofů a kulturních antropologů totiž zjišťuje, že současné vymoženosti jako vzdělávací a zdravotnický systém, právní stát, mezinárodní právo, teorie svobodného trhu, zachování antického dědictví, kulturní i hospodářský rozmach a nakonec celková humanizace společnosti jsou jen těžko představitelné bez přínosu křesťanství a působení katolické církve. Woods před čtenářem odhaluje plastický a v mnohém překvapující pohled na období, v nichž se pokládaly základy toho, co chápeme pod pojmem vyspělá civilizace.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Jak katolická církev budovala západní civilizaci do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Jak katolická církev budovala západní civilizaci.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Jak katolická církev budovala západní civilizaci (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Jak katolická církev budovala západní civilizaci bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Jak katolická církev budovala západní civilizaci doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Světové dějiny

 
Knihkupectví / Historie / Světové dějiny / Jak katolická církev budovala západní civilizaci