Jak naložit s ďáblem

Kód: 7207755

Úplný název:

Jak naložit s ďáblem (Baer Robert): íránská velmoc na vzestupu

Autor a popis:

Baer Robert, Volvox Globator, 318 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
204 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
 

Spojené státy v posledních třiceti letech na Írán buď pohlížely s pohrdáním, nebo se raději tvářily, že ho vůbec nevidí. Írán však mezitím vyrostl ve stát, který je schopen změnit osud Ameriky.
Robert Baer mistrně ukazuje, jak Írán využil falešných představ, jež si o něm Amerika sama vytvořila, aby se šikovně vetřel do elitní společnosti světových velmocí. Ve skutečnosti nám hrozí katastrofa, která je zatím jen v latentním stádiu, přesto ale už dnes vyžaduje rozhodnou politickou odpověď. Pokud se k ní včas odhodláme, můžeme pohromu ještě odvrátit.
Baer čtivě spojuje osobní zážitky s informacemi sesbíranými od svých tajných kontaktů, a tak skvěle dokládá, že Írán má daleko do radikálního zlotřilého státu, za něhož bývá považován. Je spíše racionálně uvažujícím hráčem, sběhlým v hrátkách mezinárodní politiky. Proto tak účinně maří dosavadní převahu Spojených států v oblasti Perského zálivu, místními považovanou za projev západního kolonialismu.
Možnosti americké zahraniční politiky se v podstatě zúžily na dvě varianty: buď postoupíme nejvýznamnější dopravní trasy světového obchodu s energiemi státu, který se nám při nasazení své válečné taktiky může vojensky rovnat, anebo s ním začneme vyjednávat.
Alternativa - nadále Írán dráždit a nutit jej, aby upevňoval svou nadvládu nad muslimským světem - je příliš mrazivá na to, abychom o ní vůbec mohli vážně uvažovat.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Jak naložit s ďáblem do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Jak naložit s ďáblem.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Jak naložit s ďáblem (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Jak naložit s ďáblem bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Jak naložit s ďáblem doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu