Jak předcházet rakovině a snížit riziko jejího výskytu

Kód: 7429689

Úplný název:

Jak předcházet rakovině a snížit riziko jejího výskytu (Béliveau Richard, Gingras Denis):

Autor a popis:

Béliveau Richard Gingras Denis, Vyšehrad, 272 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
310 Kč (388 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.9.2017 dopoledne. 
 

Rakovinu, tu strašnou a záhadnou nemoc, často vnímáme jako katastrofu, která udeří čirou náhodou, jako hrozbu, vůči níž jsme naprosto bezbranní. Pocit bezmoci je však neopodstatněný – četné studie prokázaly, že existuje přímá vazba mezi rozvojem rakoviny a kouřením, nadváhou, sedavým způsobem života, nevhodnou stravou, nadměrným sluněním či nedostatečným spánkem. Valné většině úmrtí na toto onemocnění by se dalo předejít vcelku jednoduchou změnou životního stylu. Bohužel tato možnost prevence se dosud zanedbává, protože konzumní společnost, v níž žijeme, oceňuje především rychlý úspěch a nepřeje dlouhodobým preventivním opatřením, naopak mnohdy podporuje návyky, které zdraví ohrožují.

Svěže a srozumitelně napsaná kniha, doprovázená bohatým obrazovým materiálem, přináší doporučení těm, kteří se chtějí z odevzdaného postoje vůči rakovině vymanit a jsou odhodláni vzít osud do vlastních rukou. Díky výjimečné práci velkých zdravotnických organizací, jako jsou Světový fond pro výzkum rakoviny a Americká onkologická společnost, je zřejmé, že s rakovinou lze bojovat a dodržováním deseti zásadních doporučení snížit pravděpodobnost, že se tato nemoc rozvine. Zejména důležitá jsou tato doporučení pro lidi, kteří už rakovinu překonali, protože pro ně poprvé přináší konkrétní návod, jak snížit riziko recidivy.

České vydání je doplněno o grafy s údaji pro Českou republiku. Po odborné stránce ho zaštítil prof. MUDr. Jan Žaloudík, CSc., ředitel Masarykova onkologického ústavu v Brně.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Jak předcházet rakovině a snížit riziko jejího výskytu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Jak předcházet rakovině a snížit riziko jejího výskytu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Jak předcházet rakovině a snížit riziko jejího výskytu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Jak předcházet rakovině a snížit riziko jejího výskytu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Jak předcházet rakovině a snížit riziko jejího výskytu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / Jak předcházet rakovině a snížit riziko jejího výskytu