Audio CD: Jak se loví gorila - Písničky ze slabikáře Pavla Šruta - CD

Kód: 5628420

Úplný název:

Audio CD: Jak se loví gorila - Písničky ze slabikáře Pavla Šruta - CD (Skoumal Petr): Písnicky ze slabikáre Pavla Šruta

Autor a popis:

Skoumal Petr, SUPRAPHON, 0 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
213 Kč (265 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 20.10.2017 dopoledne. 
 

Když v roce 1993 napsal Pavel Šrut Český slabikář pro 1. třídy ZŠ, nejspíš očekával, že jeho prvními čtenáři budou prvňáčci a jejich učitelky. Místo toho si však slabikář přečetl jako první skladatel Petr Skoumal a začaly se dít věci. Kniha Skoumala zaujala natolik, že Šrutovy básničky zhudebnil a na jejich základě vzniklo dnes již legendární album Jak se loví gorila (s podtituelm Písničky ze slabikáře Pavla Šruta), které svou poetikou, vtipem a lehkostí už přes dvacet let baví nejen děti školou povinné.

Nyní, jedenadvacet let po prvním vydání a necelý půlrok po Skoumalově smrti, vychází album v reedici s bonusem v podobě klipu k písni Sandály. Stejně jako Český slabikář i album Jak se loví gorila je opatřeno milými ilustracemi Zdeny Krejčové. Ty doprovázejí texty šestadvacítky písní (a jedné bonusové), z nichž mnohé již zlidověly.

Vizuální styl alba pak skvěle doplňuje zmíněný animovaný klip k bonusové písni Emanuela Frynty Sandály (podívejte se zde: http://y2u.be/t3nNoVJXQrQ). Jeho autorka, výtvarnice a režisérka Šárka Váchová se při tvorbě nechala inspirovat hravostí hudby a textu v půvabně humorném příběhu, který jako bonus činí z tohoto již legendárního souboru písniček skutečný skvost.
Album, na němž kromě Skoumala zpívají také Zuzana Hanzlová, Hana Horká, Luděk Čtvrtlík, Lubor Šonka, Adéla Bubníková, Ilona Svobodová a C&K Vocal, bezesporu patří mezi to nej z tuzemské písničkové tvorby pro děti společně s dalšími nezapomenutelnými Skoumalovými počiny jako Kdyby prase mělo křídla (1991), Když jde malý bobr spát (2003) či Kampak běžíš, ježku (2008).

Jak ale podotýkají Šrut se Skoumalem v úvodu, jak se loví gorila vám tak úplně neporadí: „To se z našich písniček a básniček nedozvíte. To spíš, jak se loví písmenka a noty, aby z nich byl malý příběh nebo veselo. Nebo obojí… Jsou prostě tu a jsou tu pro vás. Pro vás ve škole, po škole i pro ty, co už jsou dávno za školou.“
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Audio CD: Jak se loví gorila - Písničky ze slabikáře Pavla Šruta - CD do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Audio CD: Jak se loví gorila - Písničky ze slabikáře Pavla Šruta - CD.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Audio CD: Jak se loví gorila - Písničky ze slabikáře Pavla Šruta - CD (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Audio CD: Jak se loví gorila - Písničky ze slabikáře Pavla Šruta - CD bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Audio CD: Jak se loví gorila - Písničky ze slabikáře Pavla Šruta - CD doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro děti a mládež

 
Knihkupectví / Knihy pro děti a mládež / Audio CD: Jak se loví gorila - Písničky ze slabikáře Pavla Šruta - CD