Jak (si) kontrolovat a zvládat diabetes - Manuál pro edukaci diabetiků

Kód: 2043246

Úplný název:

Jak (si) kontrolovat a zvládat diabetes - Manuál pro edukaci diabetiků (Jirkovská Alexandra): Manuál pro edukaci diabetiku

Autor a popis:

Jirkovská A., Mladá Fronta, 400 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
232 Kč (290 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

Publikace našich předních specialistů v oboru vznikla na základě nových zkušeností nabytých v rámci týmové spolupráce při edukaci diabetiků. Určena je především diabetikům, ale též edukačním sestrám a lékařům pečujícím o diabetiky, nutričním terapeutům, psychologům, rehabilitačním i sociálním pracovníkům, podiatrům a dalším odborníkům. Již v úvodní kapitole o diabetu je zdůrazněno, že základem jeho úspěšné léčby je kvalitní a odborně vedená edukace, která pomáhá diabetikům samostatně zvládat diabetes. V dalších statích nalezne čtenář informace o nových trendech samostatné kontroly diabetu - zdokonalila se nejen technologie kontinuální monitorace glykémií, ale i možnosti stahování údajů z pump a glukometrů do počítače. Manuál také poskytuje přehled o nových lécích včetně nových druhů inzulinu a poukazuje na zlepšení technických prostředků pro inzulinovou léčbu. V kapitole o výživě předkládají autoři nová dietní doporučení a poukazují na podstatné změny v přístupu k diabetické dietě. Změnily se i názory na úpravy léčebného režimu, zejména co se týká hypoglykémie a její léčby. Kapitola o srdečně-cévních komplikacích se mj. zabývá tzv. „syndromem spánkové apnoe“, který je u diabetiků poměrně častý, ale pokud se včas rozpozná a léčí, nemusí mít závažné následky. Velká pozornost je věnována sociálně psychologické problematice diabetu a fyzické aktivitě včetně správné rehabilitace. Závěrečná, podrobně zpracovaná kapitola o edukaci, která je určena zdravotníkům, klade mimo jiné důraz na doporučený postup České diabetologické společnosti a na metodiku edukace diabetiků. Napříč celým textem autoři doporučují diabetikům spolupracovat při jeho studiu s edukátory, kteří by jim měli pomoci vybrat z knihy pro ně podstatné údaje, správně jim porozumět a vhodně je aplikovat ve vlastním životě. Přáním autorů je, aby čtenáři - diabetici i edukátoři a další odborníci - v knize nalezli užitečné rady, které mohou uplatnit v každodenní praxi.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Jak (si) kontrolovat a zvládat diabetes - Manuál pro edukaci diabetiků do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Jak (si) kontrolovat a zvládat diabetes - Manuál pro edukaci diabetiků.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Jak (si) kontrolovat a zvládat diabetes - Manuál pro edukaci diabetiků (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Jak (si) kontrolovat a zvládat diabetes - Manuál pro edukaci diabetiků bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Jak (si) kontrolovat a zvládat diabetes - Manuál pro edukaci diabetiků doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / Jak (si) kontrolovat a zvládat diabetes - Manuál pro edukaci diabetiků