Jakub Bursa a jihočeská venkovská architektura

Kód: 8503359

Úplný název:

Jakub Bursa a jihočeská venkovská architektura (Fibich Ondřej, Hájek Pavel, Müller Jan, Řandová Ivana, Skalický Karel, Štorková Jana):

Autor a popis:

Fibich Ondřej, Fibich Ondřej, 304 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
288 Kč (390 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.11.2017 dopoledne. 
 

Fotograficky bohatě vybavená kniha se zabývá jihočeským venkovským stavebnictvím 19. století na základě průzkumu myšlenkového světa, životního stylu a řemeslnických zvyklostí dané doby. Vedle základní typologie výzdoby vesnických staveb se do hloubky věnuje dílu Jakuba Bursy, nejznámějšího zedníka a štukatéra jižních Čech, který působil zejména v širším okolí Vlachova Březí. Na základně archivních výzkumů kniha detailně zachycuje jeho rodinné zázemí a všednodenní život – od školních let, přes učení zednické profesi, tovaryšský vandr, mistrovskou zkoušku, založení vlastní rodiny, až po identifikaci staveb, na nichž se podílel on či jeho dílna. Zvláštností štukové výzdoby selských štítů, které byly jeho dílem, je časté užívání náboženské symboliky (zejména nástrojů umučení Krista), specifických tvarů v podobě stromečků a zejména stylisticky svérázných nápisů, v nichž byli zmiňováni jak objednavatelé daných staveb, tak i jejich zhotovitel. Bursa se tak prvním jihočeským lidovým řemeslníkem, který záměrně podepisoval své práce. Publikace obsahuje katalog venkovské architektury v oblasti Bursova působení i pojednání o zásadách péče o vesnické památky.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Jakub Bursa a jihočeská venkovská architektura do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Jakub Bursa a jihočeská venkovská architektura.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Jakub Bursa a jihočeská venkovská architektura (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Jakub Bursa a jihočeská venkovská architektura bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Jakub Bursa a jihočeská venkovská architektura doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Jakub Bursa a jihočeská venkovská architektura