Jakub Jan Ryba: Duetti par il Clavicembalo o Fortepiano con Violino solo

Kód: 0650300

Úplný název:

Jakub Jan Ryba: Duetti par il Clavicembalo o Fortepiano con Violino solo (Havlíček Vít):

Autor a popis:

Havlíček Vít, Akademie múzických umění, 75 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
191 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 21.2.2018 dopoledne. 
 

Jakub Jan Ryba (1765 – 1815) byl jedním z nejvýznamnějších představitelů českých hudebních kantorů 18. a 19. století. Nejvíce ho proslavila všeobecně známá Česká mše vánoční „Hej mistře“ z roku 1796, ale v poslední době roste zájem také o jeho další tvorbu. Je známo, že Rybovo komorní dílo bylo velmi rozsáhlé. Přesto se do dnešních dnů dochoval jen malý zlomek těchto jeho kompozic a každý autograf či opis je tak vzácný. Toto vydání Rybovy skladby s názvem Duetti par il Clavicembalo o Fortepiano con Violino solo bylo pořízeno na základě jediného dochovaného opisu. S největší pravděpodobností nejde o Rybův autograf, ale o dobový opis, na jehož titulní straně je jako autor uveden Ryba (Composti del. Giac. Giov. Ryba). Dochovaný opis Rybových duet se nyní nachází v Českém muzeu hudby v Praze. Dueta stylově vycházejí z hudebního klasicismu a jde o plnohodnotné sonáty.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Jakub Jan Ryba: Duetti par il Clavicembalo o Fortepiano con Violino solo do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Jakub Jan Ryba: Duetti par il Clavicembalo o Fortepiano con Violino solo.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Jakub Jan Ryba: Duetti par il Clavicembalo o Fortepiano con Violino solo (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Jakub Jan Ryba: Duetti par il Clavicembalo o Fortepiano con Violino solo bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Jakub Jan Ryba: Duetti par il Clavicembalo o Fortepiano con Violino solo doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Česká současná literatura

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Česká literatura / Česká současná literatura / Jakub Jan Ryba: Duetti par il Clavicembalo o Fortepiano con Violino solo