Jan Fridrich z Valdštejna - Arcibiskup a mecenáš doby rekatolizace

Kód: 7429628

Úplný název:

Jan Fridrich z Valdštejna - Arcibiskup a mecenáš doby rekatolizace (Havlík Jiří): Arcibiskup a mecenáš doby baroka

Autor a popis:

Havlík Jiří, Vyšehrad, 288 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
262 Kč (328 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Arcibiskup Jan Fridrich (Bedřich) z Valdštejna (1642–1694) patří k významným postavám českých dějin 17. století. Ve 2. polovině století představoval právě on nejvyšší autoritu českého duchovenstva – organizoval průběh rekatolizace, mimo jiné prostřednictvím spolupráce s církevními řády, rekonstrukce farní sítě, literárního mecenátu a dalšími metodami. Neváhal jakožto neoficiální hlava české katolické církve vstoupit do konfliktu s císařským dvorem, když se domníval, že jsou ohrožena privilegia církve.
Tato stránka působení Jana Fridricha z Valdštejna, „preláta pevného ve svém přesvědčení“, je dosud málo zpracovaná a v knize se jí dostává náležité pozornosti. Pražský arcibiskup také stál v centru kulturního dění a shromáždil okolo sebe umělce, literáty i hudebníky.
Jeho život a působení poskytuje komplexní vhled do kulturního a politického vývoje českého státu a církve v období, které zdaleka nebylo jen dobou „temna“.

Monografie Jiřího Havlíka se zabývá i druhým životem Jana Fridricha z Valdštejna, sleduje pokusy představit ho jako příklad zbožného života a příkladného umírání.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Jan Fridrich z Valdštejna - Arcibiskup a mecenáš doby rekatolizace do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Jan Fridrich z Valdštejna - Arcibiskup a mecenáš doby rekatolizace.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Jan Fridrich z Valdštejna - Arcibiskup a mecenáš doby rekatolizace (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Jan Fridrich z Valdštejna - Arcibiskup a mecenáš doby rekatolizace bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Jan Fridrich z Valdštejna - Arcibiskup a mecenáš doby rekatolizace doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Jan Fridrich z Valdštejna - Arcibiskup a mecenáš doby rekatolizace