Ján Mančuška

Kód: 3764443

Úplný název:

Ján Mančuška (Havránek Vít): První inventura / First Inventory

Autor a popis:

Havránek Vít, tranzit.cz, 444 stran, jazyk - čeština, angličtina, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
658 Kč (890 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.9.2017 dopoledne. 
 

Monografická publikace vznikla jako knižní záznam inventury prací, reprodukcí, textů, projektů konceptuálního umělce Jána Mančušky (1972–2011), s jejichž mapováním se započalo v roce 2012. Projekt První inventury má i svůj termín ukončení, kterým se stala výstava organizovaná Galerií hlavního města Prahy v roce 2015.
Obsah publikace je řazen chronologicky a dále je použito členění, jež přebírá Mančuškovo třídění, které on sám použil jak pro svůj digitální archív (díla, skici, texty, reprodukce), tak i pro materiální složky díla (v ateliéru, galerijních skladech).

První inventura je rozdělena do pěti oddílů: Práce, Texty, Rozhovory, Recenze a Teoretické texty.
Složka Práce obsahuje výběr Mančuškových vizuálních, performativních, filmových a dalších prací. Součástí oddílu jsou také Explikace – kratší textové útvary, odrážející autorovu snahu o nalezení přesných průsečíků mezi jeho literárně-teoretickým přístupem. Texty jsou výběrem Mančuškou dokončených textů, esejisticky formulovaných názorů, východisek a referencí, o něž se bezprostředně opíral a jež mu v některých případech přímo posloužily jako materiál díla. Rozhovory, jichž je v knize přetištěno osm, zastávají v Mančuškově koncepci místo veřejné tribuny. Mozaiku dobových formulací doplňuje také výběr několika Recenzí výstav, které se ve zpětném pohledu mohou jevit jako místo setkávání s odlehlou interpretací, jež autora někdy motivovalo k explicitní formulaci vlastních východisek. Výběr Teoretických textů byl veden zájmem revokovat rozdílné diskursy, působení i doby, v nichž vznikaly.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ján Mančuška do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ján Mančuška.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ján Mančuška (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ján Mančuška bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ján Mančuška doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Ján Mančuška