Ján Roháč - život, styl a dílo jedinečného režiséra

Kód: 9042385

Úplný název:

Ján Roháč - život, styl a dílo jedinečného režiséra (Junek Václav):

Autor a popis:

Junek Václav, Kubánek Robert - NEMO, 256 stran, jazyk - CZ, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
253 Kč (340 Kč)
  / ks  
koupit
 

Tvorba režiséra Jána Roháče patří právem k pokladům české popkultury. Roháčovo dílo je pevným základem současného audiovizuálního umění - třebaže právě letos od umělcova předčasného odchodu uplynulo již dlouhých třicet let. Roháčova tvorba je světoznámá především díky jeho účasti na třech světových výstavách: v roce 1958 pro EXPO 58 v Bruselu jako režisér realizoval unikátní světovou premiéru Laterny magiky. V roce 1967 pro EXPO 67 v Montrealu jako režisér a spoluautor uvedl stejně unikátní Kinoautomat - program Člověk a jeho dům s Miroslavem Horníčkem v hlavní úloze. V roce 1981 pro EXPO v Ósace jako režisér a spoluautor natočil hlavní audiovizuální hraný program čs. expozice Kouzelný svět aneb Dobrodružství japonské letušky v Praze. Jeho přímého uvedení se však již nedožil. Kniha zajímavě a poučeně vypráví o jednotlivých etapách Roháčova hektického uměleckého i osobního života. A stejně tak strhujícím způsobem vypovídá o předních umělcích, se kterými pracoval. Patří mezi ně ty nejzářivější hvězdy: Karel Gott, Helena Vondráčková, Marta Kubišová, Waldemar Matuška, Jan Werich, Jiří Sovák, Miroslav Horníček, Vladimír Menšík, Jiří Suchý, Miloslav Šimek a celá plejáda tvůrců zlaté éry divadla Semafor. Kniha je nesmírně cenná vyprávěním o peripetiích české i slovenské televizní a divadelní tvorby padesátých až sedmdesátých let. Mimo to je významná celou řadou autentických svědectví Roháčových přátel, kolegů a současníků. Nabízí čtenářům mnoho konkrétních, často nově objevených souvislostí a dokumentů, které jednak věrně popisují zákulisí českého a slovenského showbyznysu, jednak odkrývají četná tajemství, jimiž jsou dodnes obestřeny osudy našich populárních umělců.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ján Roháč - život, styl a dílo jedinečného režiséra do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ján Roháč - život, styl a dílo jedinečného režiséra.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ján Roháč - život, styl a dílo jedinečného režiséra (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ján Roháč - život, styl a dílo jedinečného režiséra bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ján Roháč - život, styl a dílo jedinečného režiséra doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy

 
Knihkupectví / Historie / Osobnosti a osudy / Ján Roháč - život, styl a dílo jedinečného režiséra