Audio CD: Jan Werich vypráví pohádky a povídky - CD

Kód: 5583026

Úplný název:

Audio CD: Jan Werich vypráví pohádky a povídky - CD (Werich Jan):

Autor a popis:

Werich Jan, SUPRAPHON, 0 stran, jazyk - čeština, 2007

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
163 Kč (212 Kč)
  / ks  
koupit
 

Z archivních pokladů Supraphonu se podařilo zpřístupnit nahrávky s Janem Werichem, které usvědčují z nepravdy mínění, že již bylo s Werichem vydáno vše. Překvapení se koná a z tohoto našeho výběru se tak může radovat celá plejáda Werichových obdivovatelů a sběratelů. Jan Werich zde čte nejen své tři vlastní texty, vzniklé mimo knihu pohádek Fimfárum ale i tři pohádky Josefa Štefana Kubína. Kubínova bohatá řeč, časté novotvary a překvapivá spojení, souzní s Werichovou zálibou v jazykových hrátkách. K četbě pohádek došlo v době práce na prvních kapitolách Haškova Švejka, v letech 1952-53. Zajímavý je původ některých, zde čtených, vlastních Werichových textů. Například Pohádku o zlaté rybce napsal Werich pro animovaný film Jiřího Trnky. Jde o jinou verzi Pohádky o rybáři a jeho ženě, známé později z Fimfára. Tato původní verze se od pozdější nahrávky liší nejen svěžestí Werichova hlasu, ale mnoha zajímavými humornými a hravými detaily. V souboru se objeví i bajka O orlech a hovniválech a anekdotický příběh, dosud nevydaný, nazvaný Všude byl, všechno zná, všechno ví. Soubor doplnil bonus dvou písniček Bleška a veška a Hodné štěně, které stihl, hned po jejich vzniku počátkem padesátých let, osud zákazů, protože nevyhovovaly tehdejší ideologii. Naše kolekce unikátních nahrávek z počátku padesátých let patří k dalším objevům archivních skvostů s Janem Werichem.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Audio CD: Jan Werich vypráví pohádky a povídky - CD do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Audio CD: Jan Werich vypráví pohádky a povídky - CD.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Audio CD: Jan Werich vypráví pohádky a povídky - CD (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Audio CD: Jan Werich vypráví pohádky a povídky - CD bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Audio CD: Jan Werich vypráví pohádky a povídky - CD doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Audioknihy pro děti

 
Knihkupectví / Audioknihy / Audioknihy pro děti / Audio CD: Jan Werich vypráví pohádky a povídky - CD