Jan z Moravy - Zapomenutý Lucemburk na aquilejském stolci

Kód: 7429741

Úplný název:

Jan z Moravy - Zapomenutý Lucemburk na aquilejském stolci (Schmidt Ondřej): Zapomenutý Lucemburk na aquilejském stolci

Autor a popis:

Schmidt Ondřej, Vyšehrad, 304 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
238 Kč (298 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.1.2018 dopoledne. 
 

Kniha historika Ondřeje Schmidta představuje osobnost Jana z Moravy (zavražděn 1394), nemanželského syna moravského markraběte Jana Jindřicha, vyšehradského probošta (1368–1380), litomyšlského biskupa (1380–1387) a nakonec aquilejského patriarchy (1387–1394), který byl doposud mylně ztotožňován se svým nevlastním bratrem Janem Soběslavem († cca 1380). První kritická biografie tohoto „nově objeveného“ Lucemburka komplexně mapuje jeho život a církevní kariéru v širším kontextu jeho nemanželského původu, lucemburského rodu a českých a italských dějin. Těžištěm knihy je Janovo působení v aquilejském patriarchátu v letech 1387/88–1394, zpracované z větší části na základě nevydaných pramenů z furlanských a benátských archivů a knihoven. Značná pozornost je věnována rovněž Janovu „druhému životu“, kde je analyzován jeho obraz v historické paměti v dlouhém trvání od středověku do 20. století. Kniha Ondřeje Schmidta je objevným příspěvkem k poznání českých dějin doby lucemburské a jejich propojení s širším evropským kontextem.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Jan z Moravy - Zapomenutý Lucemburk na aquilejském stolci do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Jan z Moravy - Zapomenutý Lucemburk na aquilejském stolci.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Jan z Moravy - Zapomenutý Lucemburk na aquilejském stolci (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Jan z Moravy - Zapomenutý Lucemburk na aquilejském stolci bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Jan z Moravy - Zapomenutý Lucemburk na aquilejském stolci doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Jan z Moravy - Zapomenutý Lucemburk na aquilejském stolci