Jaroslav Goll a Josef Pekař ve víru války světové

Kód: 7184992

Úplný název:

Jaroslav Goll a Josef Pekař ve víru války světové (Kazbunda Karel): Stolice dejin na ceské univerzite v Praze (1914-1918) cást IV.

Autor a popis:

Kazbunda Karel, Karolinum, 220 stran, jazyk - čeština, 2000

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
81 Kč (105 Kč)
  / ks  
koupit
 

Obsáhlá monografie z pozůstalosti historika Karla Kazbundy, kterou do definitivní podoby dokončil editor Martin Kučera, pojednává o poměru rakouských vlád a českoněmecké politiky k českému národu v letech první světové války. Práce detailně rozebírá názory a občansko-politické postoje historiků J. Golla a J. Pekaře a přibližuje celou řadu české historiografii dosud nevyužitých anebo dokonce neznámých archivních dokumentů, hlavně z vídeňských ústředních archivů. Kazbundova studie uzavírá čtyřsvazkové dílo Stolice dějepisu na pražské univerzitě, jehož první tři díly vyšly ve druhé pol. 60. let, a volně navazuje na Otázku česko-německou v předvečer Velké války (vydal Z. Kárník r. 1996 v nakl. Karolinum).
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Jaroslav Goll a Josef Pekař ve víru války světové do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Jaroslav Goll a Josef Pekař ve víru války světové.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Jaroslav Goll a Josef Pekař ve víru války světové (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Jaroslav Goll a Josef Pekař ve víru války světové bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Jaroslav Goll a Josef Pekař ve víru války světové doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie České a slovenské dějiny

 
Knihkupectví / Historie / České a slovenské dějiny / Jaroslav Goll a Josef Pekař ve víru války světové