Jawa Californian

Kód: 2473774

Úplný název:

Jawa Californian (Bartuš Jiří):

Autor a popis:

Bartuš Jiří, Grada, 188 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
280 Kč (329 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha je zaměřena na období motocyklové výroby firmy Jawa, ve kterém dosáhla svým modelem Californian úspěchu na světových trzích. Fakt, že motocykly byly až na výjimky určeny pouze k prodeji zahraničním zákazníkům přednostně z USA, uvrhnul motocykly Jawa Californian pod jistou roušku tajemství.
Na základě zveřejněných informací získává čtenář komplexní obraz o exportu motocyklů Jawa do USA a vzniku nové řady motocyklů v dnes již těžko pochopitelné době na přelomu 60. a 70. let minulého století. Představením stěžejních modelů motocyklů Jawa, předem určených náročným zahraničním zákazníků, jsou přiblíženy postupné snahy o prosazení se v mezinárodní konkurenci na trhu v USA.
Přínosem knihy je dopodrobna zmapovaná technika motocyklů Jawa Californian a jejich předchůdců včetně podrobného popisu všech vyrobených verzí. Autor klade důraz na sladění popisu jednotlivých konstrukčních detailů s dobovými souvislosti a specifiky. Do knihy se mu podařilo shromáždit veliké množství obrazového materiálu jež byl v minulosti představen pouze v zahraničním zájemcům. Podstatnou devizou knihy je představení nerenovovaných, případně jen citlivě restaurovaných motocyklů. Popis jednotlivých konstrukčních detailů je vhodně sladěn s dobovými souvislosti a specifiky.
Kniha pomohla zacelit mezeru v dalším z málo dokumentovaných zákoutí historie výroby motocyklů na našem území.

Nahlédnout do Jawa Californian Nahlédnout do Jawa Californian

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Jawa Californian do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Jawa Californian.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Jawa Californian (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Jawa Californian bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Jawa Californian doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Věda a technika