Jedenácté přikázání

Kód: 7258453

Úplný název:

Jedenácté přikázání (Drábek David, Šamberk František Ferdinand): aneb Mucholapka

Autor a popis:

Drábek David, Národní divadlo, 156 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
77 Kč (105 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

František Ferdinand Šamberk – David Drábek: Jedenácté přikázání „Nezapřeš ženy své!“ I tak by se mohla jmenovat nejhranější Šamberkova komedie o zapřisáhlých starých mládencích. Právě zapření vlastní manželky jednoho ze čtyř přátel, který se bojí ostatním přiznat, že porušil sázku a oženil se, je základní zápletkou hry. K odhalení pravdy přispěje ženskou lstí a intrikami samozřejmě ona zapřená manželka. Staromládenecký spolek je rozpuštěn. A zdá se, že v pravý čas, protože po staromládenectví už nikdo z nich netouží.

František Ferdinand Šamberk měl velký cit pro komediální situace a hra je mimořádnou hereckou příležitostí nejen pro čtyři mužské představitele „starých mládenců“, ale i pro ostatní postavy. Autorem výrazné úpravy je David Drábek, jehož dramatický styl se vyznačuje mimořádnou ostrostí na hranici grotesky. Kromě textu hry kniha mj. obsahuje stručný životopis obou dramatiků, přehled šamberkovských inscenací na jevištích ND, a hlavně původní studii, v níž Jan Hyvnar píše o králi francouzské frašky Feydeauovi a jeho vlivu na Šamberka. Samozřejmostí je bohatý obrazový doprovod.
Kniha vychází u příležitosti premiérového uvedení Jedenáctého přikázání na scéně Stavovského divadla v režii Davida Drábka.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Jedenácté přikázání do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Jedenácté přikázání.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Jedenácté přikázání (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Jedenácté přikázání bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Jedenácté přikázání doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Jedenácté přikázání