Jedinákrása

Kód: 8763471

Úplný název:

Jedinákrása (Jedinák Petr):

Autor a popis:

Jedinák Petr, Smršť, 268 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
719 Kč (1 000 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 21.2.2018 dopoledne. 
 

"Když se podívám kolem, vidím jenom krásu." Před více než 10 lety se fotograf Petr Jedinák rozhodl udělat jednu fotku každý den, aby zachytil prchavé okamžiky, které už se nikdy nevrátí. Výsledkem je unikátní osobní časosběrný dokument, který čítá přes 4 000 fotografií. Do této knihy vybral 250 nejlepších z nich. Zachycují nejrůznější scény od klasických portrétů, přes street art až po záběry z ložnice. Atmosféra v nich se pohybuje v rozpětí od marasmu, přes erotické dusno až melancholii a vděčnost. V komentářích k fotografiím objasňuje autor kontext jejich vzniku a přidává další pointu. Kniha funguje jako svébytný dokument o současném umění, o lásce a vztazích, a měnících se časech. Vedle toho je možné ji číst jako autobiografický komiks o jedné krizi středního věku a uměleckém zrání.
Na pozadí sugestivních obrazů se tu odehrává příběh probuzení muže, který začíná typicky, rozvodem. Fotograf opouští mnohaletou kariéru navzdory tísni a neznámu v kapitolách Hledání a Zmar. Názvy dalších oddílů Probuzení, Boj za sebe, Druhý dech a Nirvána prozrazují, že tento příběh nakonec dopadne dobře. Mezi tím se však Jedinák musí vyrovnat se smrtí své matky a s prodejem domu, který miloval a vrátit se do míst svého dětství do hlavního města. Tam potkává řadu osudových žen, které ho přes sex, drogy a rocknroll přivedou k poznání sebe sama.
Autorovi se podařilo spojit dva nečekané cíle, uspořádat výbor nejlepších fotografií z ohromného celku, který přes 10 let vznikal, a současně s tím odvyprávět chytlavý příběh, který snadno najde čtenářské sympatie.


 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Jedinákrása do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Jedinákrása.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Jedinákrása (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Jedinákrása bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Jedinákrása doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu