Jeho Excelence George Washington

Kód: 7341741

Úplný název:

Jeho Excelence George Washington (Ellis Joseph J.):

Autor a popis:

Ellis Joseph J., BB ART, 342 stran, jazyk - čeština, 2006

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
215 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
 

Joseph Ellis vychází z nově zkatalogizovaných Washingtonových písemností z University of Virginia a kreslí Washingtonův portrét, v němž najdeme celý život a kariéru - od vojenských let až po dvě období v prezidentském úřadu. Ellis osvětluje obtíže, s kterými se první prezident musel vyrovnávat, když se snažil zachovat jednotu vznikající země tváří v tvář mnoha rozporům. Píše bohatě o Washingtonově soukromém životě a vysvětluje ty prvky, které ovlivnily jeho veřejnou osobnost. Prostřednictvím Ellisova živého vyprávění nahlédneme do Washingtonova manželství a dozvíme se, jak se dostal do nejvyšších vrstev virginské plantážnické společnosti. Uvědomíme si, že tím, jak bojoval s dluhy anglickým kupcům, přímo pocítil imperiální politiku britské říše. Sledujeme vývoj jeho názorů na otroctví, který vrcholí tím, že ve své poslední vůli propouští své otroky na svobodu. Ellis celou dobu pečlivě odstraňuje nánosy mýtu a představuje nám Washingtona v kontextu Ameriky osmnáctého století. Umožňuje nám tak uvědomit si dopad Washingtonova konání a porozumět jeho myšlenkám.
Ellis tvrdí, že když Washington v roce 1799 zemřel, byl oslavován jako „první v srdcích svých spoluobčanů“. Od té doby byla jeho tvář vytesána do skály Mount Rushmore a vytištěna na dolarové bankovky. Stal se částí krajiny a nosíme ho v peněžence, jak říká Ellis, ale nenosíme ho v srdci. Ellis odstraňuje vavříny i legendu, které se staly pevnou součástí pomníku, a vrací nám živého člověka s jeho lidskými vlastnostmi a vášněmi.
V panteonu zakladatelů naší republiky je mnoho výjimečných mužů. A přece každý z nich - Franklin, Hamilton, Adams, Jefferson i Madison - přiznávali, že Washington je předčí, že je jedinou nenahraditelnou postavou, že on je prostě „Jeho Excelence“. Vzrůstem i politickým nadhledem čněl Washington nad svými současníky z důvodů, které objasňuje tato kniha. Jeho Excelence je barvitý, složitý a úchvatný portrét muže, který stojí za genezí této země. Jistě se stane na mnohá desetiletí životopisem, na který se odborníci budou odvolávat jako na autoritu.
Joseph J. Ellis napsal zásadní životopis, který představuje nejdůležitější - a zároveň tu nejméně chápanou - postavu americké historie, George Washingtona, v plné šíři a se všemi spornými body. Tím, jakou pozornost věnuje detailům, a jakým lyrickým jazykem píše, nastavil v žánru biografie nový standard.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Jeho Excelence George Washington do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Jeho Excelence George Washington.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Jeho Excelence George Washington (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Jeho Excelence George Washington bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Jeho Excelence George Washington doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy

 
Knihkupectví / Historie / Osobnosti a osudy / Jeho Excelence George Washington