Její počestné Veličenstvo císařovna - Paměti baronky Grassové, komorné Marie Terezie

Kód: 2490823

Úplný název:

Její počestné Veličenstvo císařovna - Paměti baronky Grassové, komorné Marie Terezie (Přibský Vladimír):

Autor a popis:

Přibský Vladimír, Ikar, 208 stran, jazyk - CZ, 2007

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
159 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Fiktivní paměti baronky Terezie Grassové, komorné císařovny Marie Terezie, začínají v idylickém období míru, v roce 1754, krátce před vypuknutím sedmileté války o Slezsko, a končí deset let poté, po "slezských válkách", při nichž na evropských bojištích přišlo o život na půl milionu mladých lidí navlečených do uniforem.
Na dobu vlády Marie Terezie nahlížíme z pohledu nejvyšší komorné Jejího Veličenstva, baronky Grassové, pro niž osudové historické události tvoří jen pozadí, na němž se odehrává "skutečný život" u dvora se všemi jeho problémy, intrikami i neustálým soupeřením o vrtkavou císařovninu přízeň. Přibližuje nám tak odvrácenou tvář oné doby - plesy, hry, hony, divadla a avantýry, o něž u vídeňského dvora nebyla nouze.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Její počestné Veličenstvo císařovna - Paměti baronky Grassové, komorné Marie Terezie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Její počestné Veličenstvo císařovna - Paměti baronky Grassové, komorné Marie Terezie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Její počestné Veličenstvo císařovna - Paměti baronky Grassové, komorné Marie Terezie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Její počestné Veličenstvo císařovna - Paměti baronky Grassové, komorné Marie Terezie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Její počestné Veličenstvo císařovna - Paměti baronky Grassové, komorné Marie Terezie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Česká současná literatura

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Česká literatura / Česká současná literatura / Její počestné Veličenstvo císařovna - Paměti baronky Grassové, komorné Marie Terezie