Jelen sika japonský - Životní způsob, chov, jak dobře vábit a účinně lovit

Kód: 8786722

Úplný název:

Jelen sika japonský - Životní způsob, chov, jak dobře vábit a účinně lovit (Hanák Jiří): Životní způsob, chov, jak dobře vábit a účinně lovit

Autor a popis:

Hanák Jiří, ARISTA Books, 100 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad Ládví
 
 
 
 
 
114 Kč (159 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.2.2018 dopoledne. 
 

Koncem 19. století se v našich lesích objevil nový obyvatel, do té doby zcela neznámý. Byl jím jelen sika, dovezený do českých obor z asijské domoviny. Úspěšně u nás zdomácněl a pronikl do volné přírody. Dnes patří k oblíbeným úlovkům a je ceněn jako trofejová zvěř. Přesto se o něm mezi naší mysliveckou veřejností ví dosud málo, co se týče jeho způsobu života, chování, obživy a možností lovu. Dr. Ing. Jiří Hanák, osobnost našim myslivcům předobře známá, mezinárodně uznávaný odborník v oblasti loveckých zbraní a střeliva, se o tuto spárkatou zvěř zajímá již řadu let a shromáždil nejen spoustu odborných znalostí, ale i praktických zkušeností z vlastního pozorování a lovu. A shrnul je do této knížky, jež je první publikací o jelenu sikovi v českém prostředí. Popisuje druh jako takový, jeho původ, výskyt v ČR a početní stavy, životní prostředí čili stávaniště, způsob života a obživy, rozmnožování, komunikaci, význam zvěře z hlediska kulinářského apod. Uvádí na pravou míru předsudky o jeho údajné škodlivosti. Značnou pozornost věnuje problematice úspěšného lovu jelena siky - jak, kdy, kde, čím a co dělat po výstřelu. A uzavírá jak jinak než kapitolou o trofejích a jejich hodnocení. Pro mysliveckou veřejnost představuje tato průkopnická publikace bohatý zdroj cenných a praktických informací.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Jelen sika japonský - Životní způsob, chov, jak dobře vábit a účinně lovit do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Jelen sika japonský - Životní způsob, chov, jak dobře vábit a účinně lovit.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Jelen sika japonský - Životní způsob, chov, jak dobře vábit a účinně lovit (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Jelen sika japonský - Životní způsob, chov, jak dobře vábit a účinně lovit bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Jelen sika japonský - Životní způsob, chov, jak dobře vábit a účinně lovit doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Jelen sika japonský - Životní způsob, chov, jak dobře vábit a účinně lovit