Jeruzalém stře(d)t světa - Historicko-politický průvodce

Kód: 7429580

Úplný název:

Jeruzalém stře(d)t světa - Historicko-politický průvodce (Yaron Gil): Historicko-politický pruvodce

Autor a popis:

Yaron Gil, Vyšehrad, 256 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
278 Kč (348 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.10.2017 dopoledne. 
 

O málokteré místo na světě se bojovalo tolik jako o Jeruzalém. Kolébka židovství i křesťanství je současně posvátným místem islámu. Náboženství i světové říše sváděly úporné boje o nadvládu nad Jeruzalémem. Spor o „svaté město“ hraje i dnes výraznou roli v blízkovýchodním konfliktu mezi Israelem a Palestinci. Gil Yaron ve svém „historicko-politickém průvodci“ vede čtenáře k samotným historickým kořenům města a přibližuje jeho historický význam z pohledu tří světových náboženství.
Líčí vznik a vývoj blízkovýchodního konfliktu mezi Židy a muslimy od jeho zrodu v 19. století a ukazuje, proč spolu obě strany dodnes tvrdě bojují. Yaronova kniha je určena všem těm, kdo se zajímají o minulost a přítomnost Jeruzaléma, i těm, kdo toto jedinečné místo hodlají navštívit a objevovat jeho krásy.
Kniha obsahuje několik tematických vycházek, řadu mapek a bohaté rejstříky. České vydání je navíc doplněno doslovem, věnovaným vztahům českých zemí a Jeruzaléma, z pera překladatelky Ruth J. Weiniger.

Gil Yaron (* 1973) je izraelský lékař a novinář. Působí jako blízkovýchodní korespondent německého listu Die Welt a dalších periodik a rozhlasových stanic, pravidelně publikuje v izraelském deníku Haaretz. Je autorem několika publikací věnovaných Izraeli, Palestině a Jeruzalému. Jeho „historicko-politický průvodce“ Jeruzalémem vyšel prvně roku 2009 a v Německu se dosud dočkal tří vydání.

Nahlédnout do Jeruzalém stře(d)t světa - Historicko-politický průvodce Nahlédnout do Jeruzalém stře(d)t světa - Historicko-politický průvodce

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Jeruzalém stře(d)t světa - Historicko-politický průvodce do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Jeruzalém stře(d)t světa - Historicko-politický průvodce.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Jeruzalém stře(d)t světa - Historicko-politický průvodce (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Jeruzalém stře(d)t světa - Historicko-politický průvodce bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Jeruzalém stře(d)t světa - Historicko-politický průvodce doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Jeruzalém stře(d)t světa - Historicko-politický průvodce