(Jiho)východní Asie - můj šálek čaje aneb Činský jazyk a rýže - můj denní chléb

Kód: 9053812

Úplný název:

(Jiho)východní Asie - můj šálek čaje aneb Činský jazyk a rýže - můj denní chléb (Chmelka Zdeněk): Zápisky a postřehy českého studenta z dlouhodobého studijního pobytu v Číně

Autor a popis:

Chmelka Zdeněk, Zdeněk Chmelka, 224 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
283 Kč (369 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.2.2018 dopoledne. 
 

Plně barevná kniha s množstvím fotografií je z větší části cestopisem, ovšem zahrnuje i část naučnou (filozofie a náboženství Číny, čínská kultura a symbolika, součástí textu jsou i stručné a čtivé poznámky o části historie země, čtenáři se nabízí rovněž krátké přiblížení „tajemství“ čínského jazyka…). Autorova prvotina je obohacena o jeho vlastní, leckdy i humorné zážitky, seznamuje čtenáře také se studentským životem v cizím prostředí a soužitím s množstvím studentů různých národností, pocházejících ze všech koutů světa. Dílo je místy protkáno autorovými vlastními inspirativními myšlenkami, ovlivněnými východní filozofií. Část textu poskytuje rovněž rozhovory s občany Země Nebeského draka, prostřednictvím nichž je český čtenář obeznámen s jejich pohledem na naši zemi. Publikace čtivě a poněkud neformálním způsobem popisuje mimo jiné také zmíněné kulturní rozdíly, čili i rozdíly v mentalitě při komunikaci s čínským protějškem, do určité míry se zabývá významem jednotlivých gest, osvětluje určitá čínská "tabu" (co není vhodné při komunikaci s čínským partnerem zmiňovat, co si raději neoblékat, popisuje symboliku barev, význam stolování a podobně).
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit (Jiho)východní Asie - můj šálek čaje aneb Činský jazyk a rýže - můj denní chléb do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s (Jiho)východní Asie - můj šálek čaje aneb Činský jazyk a rýže - můj denní chléb.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení (Jiho)východní Asie - můj šálek čaje aneb Činský jazyk a rýže - můj denní chléb (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na (Jiho)východní Asie - můj šálek čaje aneb Činský jazyk a rýže - můj denní chléb bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S (Jiho)východní Asie - můj šálek čaje aneb Činský jazyk a rýže - můj denní chléb doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Náš svět

 
Knihkupectví / Náš svět / (Jiho)východní Asie - můj šálek čaje aneb Činský jazyk a rýže - můj denní chléb