Jiří Brdečka

Kód: 7467042

Úplný název:

Jiří Brdečka (Brdečková Tereza, Šulc Jan):

Autor a popis:

Brdečková Tereza, Arbor vitae, 348 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
1 168 Kč (1 490 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.9.2017 dopoledne. 
 

Kniha Jiří Brdečka představuje slovem a obrazem život a mnohostranné dílo jednoho z nejvýraznějších tvůrců českého filmu 20. století Jiřího Brdečky (1917–1982).
Po obsáhlém úvodním autorově životopisu, doprovozeném množstvím unikátních fotografií a dokumentů, se čtenáři mohou v jednotlivých tematických kapitolách seznámit s Brdečkovým dětstvím a mládím, jeho kresleným humorem, poválečnými filmovými kritikami, tvorbou ilustrátorskou a kreslířskou, s jeho pestrou literární prací (románem Limonádový Joe, knihou Kolty bez pozlátka, povídkami, scénáři, písňovými texty, humornou básní i memoáry). Samostatná pozornost je věnována Brdečkovu zájmu o tematiku divokého západu a jeho přátelství s mnoha vynikajícími českými kulturními osobnostmi (Jiří Trnka, Jan Werich, Zdeněk Jirotka, Jan Lukas, Zdenek Seydl, Adolf Hoffmeister, Vratislav Blažek, Myrtil Frída, Ota Janeček, Jiří Mucha ad.).
Monografie je však především zaměřena na Brdečkovu scenáristickou tvorbu pro český hraný film a zvláště na jeho filmy animované, které mu přinesly mezinárodní proslulost a zařadily ho mezi nejvýznamnější poválečné tvůrce animovaného filmu v měřítku světovém. Kniha, obsahující stovky fotografií, kreseb, reprodukcí a faksimilií, je monografií určenou ke čtení i prohlížení, živou kronikou pozoruhodného lidského života naplněného obdivuhodnou tvůrčí prací. Je mimořádně cenným svědectvím o jedné z velmi důležitých kapitol české kultury od druhé poloviny třicátých let do začátku osmdesátých let 20. století.

Koncepce: Tereza Brdečková, Jan Šulc Texty: Giannalberto Bendazzi, Tereza Brdečková, Miloš Fikejz, Adam Hoffmeister, Jiří Kubíček, Jan Šulc, Milena Vojtková Grafická úprava: Pavel Růt
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Jiří Brdečka do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Jiří Brdečka.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Jiří Brdečka (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Jiří Brdečka bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Jiří Brdečka doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé