Jiří Šalamoun aneb představitelné pohledy na svět

Kód: 7515009

Úplný název:

Jiří Šalamoun aneb představitelné pohledy na svět (Rous Ivan):

Autor a popis:

Rous Ivan, Baobab, 320 stran, jazyk - 19, 2015

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
592 Kč (800 Kč)
  / ks  
koupit
 

První velká monografie Jiřího Šalamouna obsahuje pestrou směs autorových prací na papíře. Více než 700 obrázků dokumentuje širokou škálu jeho – nejen výtvarného, ale i myšlenkového – záběru. V knize najdete dětské kresby, studie, ilustrace v surovém stavu, ilustrace výpravné, písně kramářské, kresby pro vlastní potřebu, litografie, plakáty, studie k práci na animovaném filmu (nejen Maxipes Fík), knižní úpravy i básně. Výsledný obraz potvrzuje, že Šalamounovo dílo, svébytné a zároveň koncízní a celoživotně věrné autorovu bytostnému ustrojení, je mimořádné nejen v našem, ale i v evropském dobovém kontextu. V doprovodných textech se několik znalců Šalamounova díla pokouší slovem zachytit, v čem je kouzlo jeho potměšilého pohledu na svět. Knihu doprovázejí soupisy ilustrovaných knih, bibliofilií a grafických úprav, grafické tvorby a plakátů a výběr z výstav a bibliografie. Kniha vychází k umělcovým osmdesátinám.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Jiří Šalamoun aneb představitelné pohledy na svět do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Jiří Šalamoun aneb představitelné pohledy na svět.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Jiří Šalamoun aneb představitelné pohledy na svět (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Jiří Šalamoun aneb představitelné pohledy na svět bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Jiří Šalamoun aneb představitelné pohledy na svět doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Malířství, sochařství

 
Knihkupectví / Umění / Malířství, sochařství / Jiří Šalamoun aneb představitelné pohledy na svět