Audio CD: Jiří Schelinger/ F.R.Čech Hrrr na ně...Nám se líbí...2CD

Kód: 5632021

Úplný název:

Audio CD: Jiří Schelinger/ F.R.Čech Hrrr na ně...Nám se líbí...2CD (Schelinger Jiří):

Autor a popis:

Schelinger Jiří, SUPRAPHON, 0 stran, jazyk - CZ, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
256 Kč (319 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 29.5.2017 dopoledne. 
 

Reedice dvou výborných alb! Zpěvák a skladatel Jiří Schelinger s muzikantem a textařem Františkem Ringem Čechem vytvořili v sedmdesátých letech řadu hitů, ale právě tato alba se stala jejich společným uměleckým vrcholem. Od bubblegumových coververzí se tu dostali - ve spojení se skvělou kapelou - k výhradně vlastnímu hardrockovému repertoáru, zčásti překvapivě spojenému s naší folkrockovou špičkou. Hrrr na ně… (1977) je deset na tehdejší socialismus občas odvážně rachotivých čísel, provázaných svéráznými nonsensovými průpovídkami. Skupina, tažená rytmikou Jiří Stárek (bicí) / Jan Kavale (baskytara) a ozdobená výbornoukytarou Stanislava „Kláska“ Kubeše i perkusemi kapelníka Čecha, je tu ideální podporou Schelingerova unikátně chraptivého a nekudrlinkovatého hlasu. Vedle zásadních písní typu Kartágo nebo Lucrezia Borgia jsou tu také další důkazy faktu, že i zdánlivě prosté texty mohou dostat potřebně elektrizující náladu. …nám se líbí… (1979) bylo v době vydání příjemným šokem. Krom očekávatelných bytelných rockovek tu najdete i poloakustické songy s hosty zajímavosti Petra Kalandry, Oskara Petra a Jana Hrubého. Jedna ze šuškand říká, že šlo o jisté repertoárové východisko z nouze, ale výsledek je zcela mimořádný. Historicky asi vůbec nejprožitější Schelingerovo zpívání, nepochybná síla často nejednoduchých melodií, velký příslib pro tragicky bohužel již nenaplněnou budoucnost. Z původních pásů remasterovaná alba jsou doplněna personálně a časově souvisejícími bonusy v počtu 6 na každém CD. Booklet obsahuje zajímavé dobové recenze, vzpomínky a fotografie.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Audio CD: Jiří Schelinger/ F.R.Čech Hrrr na ně...Nám se líbí...2CD do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Audio CD: Jiří Schelinger/ F.R.Čech Hrrr na ně...Nám se líbí...2CD.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Audio CD: Jiří Schelinger/ F.R.Čech Hrrr na ně...Nám se líbí...2CD (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Audio CD: Jiří Schelinger/ F.R.Čech Hrrr na ně...Nám se líbí...2CD bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Audio CD: Jiří Schelinger/ F.R.Čech Hrrr na ně...Nám se líbí...2CD doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Hudba

 
Knihkupectví / Hudba / Audio CD: Jiří Schelinger/ F.R.Čech Hrrr na ně...Nám se líbí...2CD