Jižní Amerika

Kód: 9052081

Úplný název:

Jižní Amerika (Nazarov Petr):

Autor a popis:

Nazarov Petr, Petr Nazarov, 204 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
232 Kč (319 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha Petra Nazarova, nezávislého cestovatele, přibližuje čtenáři jeho putování napříč Jižní Amerikou pohledem člověka toužícího po poznání nového a neznámého, plnícího si svá dávná přání a cestovatelské sny.
Ve své knize popisuje nejen jedinečnost dechberoucích přírodních krás, kterých byl během své cesty svědkem a sociálně-kulturní odlišnosti, zvláštnosti a zvyky tolik typické pro jihoamerické obyvatele, ale s úctou a respektem hovoří také o odvrácené tváři lidského osudu, o extrémní chudobě a neutěšených životních podmínkách v Jižní Americe.
Toto osobité vyprávění ze čtyřměsíční cesty začínající v Buenos Aires a končící na Machu Picchu, jejíž trajektorie přechází přes hranice šesti jihoamerických států (Argentina, Brazílie, Paraguay, Bolívie, Chile a Peru) je spojené se zážitky ze setkání s paraguayskou dívkou Liz, které Petr Nazarov několik let finančně přispívá na školu a uspokojení základních potřeb s tím spojených.
Knihu dokresluje více než sto autentických fotografií, které přibližují nejen vzdálené země a jejich obyvatele, ale také řadu magických míst a raritních úkazů.
Vše je protkáno svérázným stylem cestovatele, který se nebojí čelit novým výzvám a poznáním, přičemž kniha sama o sobě nabízí řadu působivých zážitků, poznatků, inspirací, pocitů a dojmů, není tedy klasickým cestopisem zahrnujícím pouhé geografické údaje a kulturní specifika. Autorovým záměrem není poučovat, ale nechat čtenáře částečně nahlédnout na dobrodružnou cestu svýma očima.
Pro někoho může být kniha zajímavým přiblížením života jiného kontinentu a poznáním odlišné kultury, jinému může posloužit jako inspirace na cesty.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Jižní Amerika do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Jižní Amerika.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Jižní Amerika (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Jižní Amerika bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Jižní Amerika doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura