Jižní Čechy krásné i zrádné v dobových fotografiích a dokumentech

Kód: 2044214

Úplný název:

Jižní Čechy krásné i zrádné v dobových fotografiích a dokumentech (Lakosil Jan): v dobových fotografiích a dokumentech

Autor a popis:

Lakosil Jan, Mladá fronta, 304 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
399 Kč (499 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.1.2018 dopoledne. 
 

Po úspěšném titulu Šumava krásná i smrtící přichází další výpravná fotografická publikace, která nabízí unikátní pohled na novodobou historii naší země – tentokrát jižních Čech.

Tři stovky převážně dosud nepublikovaných fotografií a ukázek historických dokumentů z období let 1933–1966 zachycují tento region dosud neznámou perspektivou. Kniha přináší nová fakta o zákulisí příprav agrese nacistického Německa proti ČSR včetně ukázek zpravodajské činnosti německých informátorů. Rozsáhlý soubor komentovaných dobových snímků přibližuje rovněž obsazování jižních Čech v říjnu 1938 a březnu 1939. Značný prostor je věnován přípravě obrany jihočeského území čs. armádou – výstavbě lehkého opevnění z let 1936–1938 především v prostoru České Kanady. Na hraniční čáru studené války pak čtenáře zavedou unikátní panoramatické snímky z roku 1966, které zachycují nejen krásu jihočeského příhraničí, ale i zakázané pásmo s nekonečným pásem železné opony.
Dohromady představuje kniha Jižní Čechy krásné i zrádné jedinečný obrazový dokument, který by neměl chybět v knihovně žádného zájemce o novodobou historii Československa.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Jižní Čechy krásné i zrádné v dobových fotografiích a dokumentech do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Jižní Čechy krásné i zrádné v dobových fotografiích a dokumentech.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Jižní Čechy krásné i zrádné v dobových fotografiích a dokumentech (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Jižní Čechy krásné i zrádné v dobových fotografiích a dokumentech bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Jižní Čechy krásné i zrádné v dobových fotografiích a dokumentech doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Jižní Čechy krásné i zrádné v dobových fotografiích a dokumentech