Jména čísel - Jak se podařilo identifikovat 86 obětí jednoho nacistického zločinu

Kód: 2492953

Úplný název:

Jména čísel - Jak se podařilo identifikovat 86 obětí jednoho nacistického zločinu (Lang Hans Joachim):

Autor a popis:

Lang Hans Joachim, Ikar, 320 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
39 Kč (49 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.1.2018 dopoledne. 
 

V roce 1943 bylo 86 židovských žen a mužů, vybraných v Osvětimi, usmrceno plynem v koncentračním táboře Natzweiler-Struthof (Alsasko). Tento úkol zadala vědecká organizace SS Ahnenerbe (Dědictví předků). Účel exekuce: Kostry obětí měly být vystaveny v Anatomickém ústavu Říšské univerzity Štrasburk a v budoucnosti „osvobozené od Židů“ měly sloužit výzkumným cílům. Pozůstatky zavražděných byly po válce uloženy v hromadném hrobě - anonymně. Po pěti letech bádání v četných archivech doma i v zahraničí autor zrekonstruoval průběh zločinu, identifikoval všech 86 zavražděných a prozkoumal jejich původ.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Jména čísel - Jak se podařilo identifikovat 86 obětí jednoho nacistického zločinu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Jména čísel - Jak se podařilo identifikovat 86 obětí jednoho nacistického zločinu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Jména čísel - Jak se podařilo identifikovat 86 obětí jednoho nacistického zločinu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Jména čísel - Jak se podařilo identifikovat 86 obětí jednoho nacistického zločinu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Jména čísel - Jak se podařilo identifikovat 86 obětí jednoho nacistického zločinu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Military

 
Knihkupectví / Military / Jména čísel - Jak se podařilo identifikovat 86 obětí jednoho nacistického zločinu