Jménem republiky! - Osm případů zvůle komunistické justice

Kód: 8728455

Úplný název:

Jménem republiky! - Osm případů zvůle komunistické justice (Bláhová Ivana): Osm prípadu zvule komunistické justice

Autor a popis:

Bláhová Ivana a kolektiv, Auditorium, 400 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
231 Kč (320 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Během politických procesů první poloviny 50. let minulého století bylo odsouzeno kolem 27 000 mužů a žen, z toho více než 200 bylo odsouzeno k trestu smrti. První poprava byla uskutečněna již v lednu 1949, tedy necelý rok poté, co se Komunistická strana Československa chopila veškeré moci ve státě. Na osmi vybraných případech autoři dokumentují řadu různých podob komunistické perzekuce. Politické procesy nedolehly drtivě jen na samotné odsouzené, ale postiženy byly i jejich rodiny, které trpěly stigmatizací, zákazy studia, znemožněním vykonávat odpovídající zaměstnání apod. Oběti samotné častokrát přišly o nejhezčí část svého života, o mládí, o své rodiny. Je smutnou skutečností, že ve většině případů se jednalo o skutečné osobnosti, o elitu národa, která se nepoddala diktátu komunistické totality. I dnes lze z těchto příběhů čerpat nesmírnou inspiraci. Jde často o příklady mimořádné lidské odvahy a pevnosti charakteru. Tato kniha přináší čtenářům osm tragických případů komunistické zvůle, osm justičních kauz první poloviny 50. let uplynulého století. Osm případů, které se již nikdy nesmí opakovat.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Jménem republiky! - Osm případů zvůle komunistické justice do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Jménem republiky! - Osm případů zvůle komunistické justice.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Jménem republiky! - Osm případů zvůle komunistické justice (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Jménem republiky! - Osm případů zvůle komunistické justice bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Jménem republiky! - Osm případů zvůle komunistické justice doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Jménem republiky! - Osm případů zvůle komunistické justice