Jod a štítná žláza - Optimální přívod jodu a poruchy z jeho nedostatku

Kód: 2043302

Úplný název:

Jod a štítná žláza - Optimální přívod jodu a poruchy z jeho nedostatku (Zamrazil Václav, Čeřovská Jarmila): Optimální prívod jodu a poruchy z jeho nedostatku

Autor a popis:

Zamrazil Václav, Čeřovská Jarmila, Mladá Fronta, 52 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
60 Kč (75 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.11.2017 dopoledne. 
 

Cílem publikace je upozornit na fakt, že stále existují skupiny obyvatel ohrožené jodovým deficitem, které je vzhledem k potenciálním závažným následkům pro jejich organismus nezbytné aktivně vyhledávat. Autoři se zabývají současným stavem saturace jodem jak ve světě, tak i u nás, a uvádějí přehled opatření, která by měla přispět ke zlepšení jodace jedlé soli i její distribuce a k optimalizaci jejího přívodu. Důležitou součástí knížky je stať věnující se saturaci jodem v období těhotenství. Probrána jsou rovněž rizika nadměrného přívodu jodu, zejména u pacientů s autoimunitním postižením štítné žlázy. Dále jsou zde uvedeny výsledky rozsáhlého epidemiologického průzkumu populace v ČR, který probíhal na počátku 90. let minulého století, v kontextu s aktuálním stavem zásobení jodem v letech 2012-2013.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Jod a štítná žláza - Optimální přívod jodu a poruchy z jeho nedostatku do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Jod a štítná žláza - Optimální přívod jodu a poruchy z jeho nedostatku.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Jod a štítná žláza - Optimální přívod jodu a poruchy z jeho nedostatku (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Jod a štítná žláza - Optimální přívod jodu a poruchy z jeho nedostatku bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Jod a štítná žláza - Optimální přívod jodu a poruchy z jeho nedostatku doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Odborná literatura

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Jod a štítná žláza - Optimální přívod jodu a poruchy z jeho nedostatku