Jsme lidé jedné Země

Kód: 2620376

Úplný název:

Jsme lidé jedné Země (Tollarová Blanka, Hradečná Marie, Špírková Andrea): Metodika programu prevence xenofobie a rasismu

Autor a popis:

Tollarová Blanka, Hradečná Marie, Špírková Andrea, Portal, 261 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
176 Kč (229 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

Program, jehož hlavním záměrem je upevňovat a posilovat pozitivní postoje žáků k multikulturní společnosti, otevírá prostor pro uvědomění si předsudků a vyjádření obav plynoucích z migrace nebo z odlišností ve společnosti a přispívá k eliminaci pocitů a projevů xenofobie a rasismu.

Program je rozčleněn do tří základních modulů: Média kolem nás a svět očima novinových titulků, Můj svět tady a tam, Země původu. Kromě metodologického průvodce přináší kniha soubor her a aktivit pro žáky a také řadu informací o tématech, jako jsou lidská práva, migrace, uprchlictví, integrace, kultura, tradice a situace vybraných zemí (Vietnam, Ukrajina, Afghánistán, Bělorusko, Čečensko, Demokratická republika Kongo). Program byl vytvořen pro žáky 2. stupně základní školy či nižších ročníků středních škol. Učitelé najdou v knize strategii a zásady, které jim pomohou vytvořit si vlastní koncepci výukového stylu, rozvinout své kompetence, začleňovat prevenci xenofobie a rasismu a otázky multikulturního soužití do školního vzdělávacího programu, ale také do skrytého kurikula školy, tedy do utváření klimatu ve škole i v jejím okolí. Kniha staví na využití principu poznání a rozvíjení vztahu k sobě a k často odlišnému druhému, na osvojování informací v činnostech, utváření postojů na základě prožitků a jejich intelektového zpracování.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Jsme lidé jedné Země do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Jsme lidé jedné Země.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Jsme lidé jedné Země (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Jsme lidé jedné Země bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Jsme lidé jedné Země doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy