Julius Zeyer a jeho vztah k francouzské kultuře

Kód: 8737859

Úplný název:

Julius Zeyer a jeho vztah k francouzské kultuře (Riedlbyuchová Tereza):

Autor a popis:

Riedlbauchová Tereza, Pavel Mervart, 344 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
282 Kč (389 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 20.10.2017 dopoledne. 
 

Publikace Julius Zeyer a jeho vztah k francouzské kultuře přináší mnoho nových poznatků zejména z oblasti autorovy inspirace francouzskou literaturou, ale také z jeho života. Široké téma jsme zúžili na několik okruhů, a to na Zeyerovy cesty do Francie, kontakty s tamějšími umělci, četbu francouzské literatury a francouzské genetické prameny jeho děl.
V první kapitole se soustředíme na Zeyerův pobyt v Paříži v roce 1889-1890 s cestami do Bretaně a Pikardie. Vycházíme přitom z jeho korespondence a z literatury o Zdence Braunerové, která Zeyerovi většinu pařížských kontaktů zprostředkovala. Dále se věnujeme francouzským inspiračním zdrojům Zeyerova díla. Podstatná je pro nás otázka, jaký typ a jaká míra ovlivnění francouzskými prameny se v jeho dílech projevuje. Druhá kapitola, periodizovaná na tři období, přináší široký přehled Zeyerových textů ovlivněných francouzskou literaturou. Ve třetí kapitole zkoumáme více do hloubky a podrobně analyzujeme tři díla (Román o věrném přátelství Amise a Amila, Kristina zázračná a Zahrada mariánská). Ukazujeme zde rovněž, jak Zeyer postupně přechází od parnasismu k secesi různého typu. Tento vývoj potvrzují také paralely s francouzským a okrajově též německým a anglickým výtvarným uměním a hudbou.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Julius Zeyer a jeho vztah k francouzské kultuře do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Julius Zeyer a jeho vztah k francouzské kultuře.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Julius Zeyer a jeho vztah k francouzské kultuře (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Julius Zeyer a jeho vztah k francouzské kultuře bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Julius Zeyer a jeho vztah k francouzské kultuře doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Julius Zeyer a jeho vztah k francouzské kultuře