Julius Zeyer, lumírovský básník v duchovním dění Evropy

Kód: 7294346

Úplný název:

Julius Zeyer, lumírovský básník v duchovním dění Evropy (Kudrnáč Jiří):

Autor a popis:

Kudrnáč a kolektiv Jiří, HOST, 480 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
233 Kč (339 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Kniha statí českých a cizích autorů je věnována jednomu z reprezentativních spisovatelů moderní české literatury, jehož dílo je vlivnou součástí nyní znovu doceňované kultury druhé poloviny 19. století a přelomu 19. a 20. století: Zeyer byl nejprve vnímán jako netradiční, dokonce exotický autor, pak jako důsledný naplňovatel programu své skupiny a posléze i jako spolutvůrce symbolistických, dekadentních a novoromantických tendencí následujících skupin. Začlenil se do romantické linie a inicioval umělecké a intelektuální proudy 20. a 21. století. Kniha představuje rozsáhlý soubor k výkladu Zeyerova díla a osobnosti; mezi zpracovanými tématy jsou příspěvky k analýze základních titulů své doby jako Jan Maria Plojhar, Dům U Tonoucí hvězdy, Vyšehrad, Tři legendy o kruci?xu nebo Radúz a Mahulena, poznání autorovy osobnosti, jejíž neopakovatelnost vyjadřuje významná korespondence i životní osudy, česká témata v Zeyerově díle a jeho rozsáhlé inspirace cizími literaturami i kulturami, Zeyerova dobová působnost v českém prostředí a peripetie jeho kultu, ediční problematika, pronikání Zeyerova díla do jiných druhů umění, Zeyerův otevřený vztah k dobovým duchovním proudům.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Julius Zeyer, lumírovský básník v duchovním dění Evropy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Julius Zeyer, lumírovský básník v duchovním dění Evropy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Julius Zeyer, lumírovský básník v duchovním dění Evropy (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Julius Zeyer, lumírovský básník v duchovním dění Evropy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Julius Zeyer, lumírovský básník v duchovním dění Evropy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Julius Zeyer, lumírovský básník v duchovním dění Evropy