Junkers Ju87 Stuka - Válečná technika 6 - DVD

Kód: 4610089

Úplný název:

Junkers Ju87 Stuka - Válečná technika 6 - DVD (kol.):

Autor a popis:

B.M.S., 0 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
89 Kč (129 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.9.2017 dopoledne. 
 

Dokumentární projekt Válečná technika postupně představuje divákům veškeré zbraně a vojenskou techniku, která byla používána v bojích světových válek. První část tohoto cyklu čítá 15 dílů a zaměřuje se na válečné letouny a stíhačky.

Tento letoun, který si měl podrobit národy, Němci vychvalován jako "metla Evropy", "vrchol všech zbraní" - střemhlavý bombardér Junkers JU87 dosáhl větší proslulosti než kterákoliv jiná zbraň, s níž Němci rozpoutali druhou světovou válku. Hovořilo se o něm v širších souvislostech a vyvolával větší polemiky nežli mnoho jiných letounů, které by si to více zasloužily. Jeho úspěšnost spočívala v kompaktní konstrukci draku celokovového letadla s charakteristickými, do W zalomenými křídly a v pevném podvozku. V podstatě však byl pomalý, těžkopádný a pouze dokud měla Luftwaffe leteckou převahu, osvědčil se Ju 87 jako velice efektivní zbraň. Ale s nástupem nových stíhaček spojenců byla postupně z evropských bojišť stahována, stávala se snadnou kořistí bojových letounů. Přesto však tento Junkers získal během prvních devíti měsíců druhé světové války legendární pověst. Od roku 1944 byly stroje Ju 87 nasazovány především v noci, protože jim v této době hrozilo menší nebezpečí. Nejtypičtější vlastností byl ječivý zvuk vydávaný při střemhlavém letu náporovou sirénou - pro svůj charakter nazývaný " trubka z Jericha".
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Junkers Ju87 Stuka - Válečná technika 6 - DVD do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Junkers Ju87 Stuka - Válečná technika 6 - DVD.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Junkers Ju87 Stuka - Válečná technika 6 - DVD (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Junkers Ju87 Stuka - Válečná technika 6 - DVD bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Junkers Ju87 Stuka - Válečná technika 6 - DVD doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Junkers Ju87 Stuka - Válečná technika 6 - DVD