K horským velikánům zub za zubem - Průvodce po ozubnicových tratích Evropy

Kód: 9047200

Úplný název:

K horským velikánům zub za zubem - Průvodce po ozubnicových tratích Evropy (Vokáč Petr):

Autor a popis:

Vokáč Petr, Karpana, 240 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
206 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
 

Projedete se nejstrmější zubačkou v Evropě na horu Pilatus. Vystoupáte do nejvýše položené železniční stanice na Jungfraujoch - Top of Europe, do téměř 3500 metrů nad mořem. Zatajíte dech při průjezdu Mont Blanc Expressem divokými soutěskami a pohledu do horských rozsedlin pod vámi. Na Furkabahn pojedete po doslova shrnovacím mostu. V létě po něm jezdí parní lokomotiva, v zimě udělá místo padajícím lavinám.
Ve Stuttgartu budete obdivovat tramvaj-zubačku, která se prohání městem. Jako hudba vám bude znít syčení páry, oblaka dýmu a pravidelné nárazy pístu ve válci při stoupání na Rothorn.
V Zurichu dojedete zubačkou do hotelu. Dostanete se do nadmořské výšky, kdy slavný Matterhorn se zdá na dosah ruky. Projede se cestou, po které jezdily přes hory mezi jihem a severem Evropy koňské povozy.
V Glacier Expressu dostanete víno ve skleničce se šikmou nožičkou. Aby se víno nevylilo, budete ji natáčet podle toho, jak se mění stoupání na trati. Při nostalgii a obdivu k technickému fortelu předků budete stoupat zub za zubem k horským velikánům Evropy.
Součástí knihy je i jediná zubačka v Čechách: Tanvald-Kořenov. Jde o nejstrmější železniční trať v České republice.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit K horským velikánům zub za zubem - Průvodce po ozubnicových tratích Evropy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s K horským velikánům zub za zubem - Průvodce po ozubnicových tratích Evropy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení K horským velikánům zub za zubem - Průvodce po ozubnicových tratích Evropy (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na K horským velikánům zub za zubem - Průvodce po ozubnicových tratích Evropy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S K horským velikánům zub za zubem - Průvodce po ozubnicových tratích Evropy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Náš svět

 
Knihkupectví / Náš svět / K horským velikánům zub za zubem - Průvodce po ozubnicových tratích Evropy