K osvícenskému pojetí a výuce dějepisu ve světle rukopisů piaristické koleje v Litomyšli

Kód: 7395128

Úplný název:

K osvícenskému pojetí a výuce dějepisu ve světle rukopisů piaristické koleje v Litomyšli (Skřivánek Milan):

Autor a popis:

Skřivánek Milan, Univerzita Pardubice, 158 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
161 Kč (218 Kč)
  / ks  
koupit
 

Studie vycházející z vymezeného okruhu archivních pramenů je faktorafickým přínosem k poznání úrovně a pojetí výuky dějepisu na vybrané střední škole od konce 18. století asi do r. 1848. Napomáhá k poznání, jak se v těchto letech ( v období vrcholícího a doznívajícího osvícenectví) formovaly kritický přístup ke světu a zřetelné historickévědomí opírajícíc se o dobovou vědu. Studie věnuje zvláštní pozornost filozofickým a metodologickým otázkám, o nichž rukopisy, ať již přímo, či nepřímo pojednávají. Pozornost je věnována také okruhu literatury, o kterou se přednášející opírali nebo ji doporučovali ke studiu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit K osvícenskému pojetí a výuce dějepisu ve světle rukopisů piaristické koleje v Litomyšli do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s K osvícenskému pojetí a výuce dějepisu ve světle rukopisů piaristické koleje v Litomyšli.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení K osvícenskému pojetí a výuce dějepisu ve světle rukopisů piaristické koleje v Litomyšli (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na K osvícenskému pojetí a výuce dějepisu ve světle rukopisů piaristické koleje v Litomyšli bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S K osvícenskému pojetí a výuce dějepisu ve světle rukopisů piaristické koleje v Litomyšli doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / K osvícenskému pojetí a výuce dějepisu ve světle rukopisů piaristické koleje v Litomyšli