Kamenné památky Kutné Hory

Kód: 7395905

Úplný název:

Kamenné památky Kutné Hory (Ďoubal Jakub): Restaurování a péce o socharská díla

Autor a popis:

Ďoubal Jakub, Univerzita Pardubice, 200 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
254 Kč (350 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

Kniha Kamenné památky Kutné Hory: Restaurování a péče o sochařská díla shrnuje poznatky získané v průběhu restaurátorské a pedagogické činnosti Jakuba Ďoubala, který měl vzácnou příležitost podílet se na obnově řady významných památkových objektů v Kutné Hoře a okolí a také účastnit se výzkumu v oblasti technologie a technik restaurování.

Kutná Hora a její okolí je z hlediska dochovaných kamenných památek mimořádně zajímavý region. Díky objevu stříbra ve 13. století a následnému prudkému hospodářskému růstu regionu bylo na malém prostoru vytvořeno množství mimořádných uměleckých objektů. Vzhledem k unikátnímu historickému vývoji a vlastnímu zdroji kamene – kutnohorskému vápenci – má péče o památky a restaurování v kutnohorském regionu celou řadu specifik.
Publikace je rozdělená do dvou částí. První si klade za cíl zprostředkovat vědomosti, týkající se historie, restaurování a ochrany kamenných památek v regionu. Druhá část je věnovaná restaurátorským akcím, kde autor zachycuje poznatky shromážděné v průběhu restaurování vybraných památek (Chrám sv. Barbory, sochy před jezuitskou kolejí, Kamenná kašna a další).

Přesto, že kniha je tematicky zaměřena na Kutnou Horu a její okolí, informace v ní obsažené lze do jisté míry aplikovat i v obecné rovině při péči o kamenné památky v dalších regionech.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kamenné památky Kutné Hory do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kamenné památky Kutné Hory.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kamenné památky Kutné Hory (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kamenné památky Kutné Hory bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kamenné památky Kutné Hory doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Kamenné památky Kutné Hory