Kamenný klíč: Staroslovanské hrady, Slovanská hradiště v Čechách - 2, vydání

Kód: 9034451

Úplný název:

Kamenný klíč: Staroslovanské hrady, Slovanská hradiště v Čechách - 2, vydání (Sučková Kateřina):

Autor a popis:

Sučková Kateřina, Sučková, 384 stran, jazyk - čeština, 2005

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
189 Kč (277 Kč)
  / ks  
koupit
 

Nové vydání turistického průvodce s názvem Staroslovanské hrady přináší kromě aktualizovaných údajů o hradištích v Čechách také nově zpracovaný soupis slovanských hradišť na Moravě a ve Slezsku. Tato praktická kniha je určena všem milovníkům historie a náruživým cestovatelům, toužícím po poznání skrytých krás naší země, pěším turistům, cykloturistům i příznivcům autoturistiky. Má být cenným pomocníkem při objevováni poněkud opomíjeného druhu historických objektů, archeologických nemovitých památek z období raného středověku. Jejich značné množství, rozsah a stupeň zachovalosti se může směle měřit nejenom s našimi pravěkými nalezišti, ale i s obdobnými lokalitami v zahraničí. Publikace popisuje celkem 336 lokalit, kdysi opevněných poloh převážně typu hradiště nebo výšinné sídliště, vzniklých či znovu využitých v tzv. době hradištní zhruba od 7. do 12. století našeho letopočtu. Lokality jsou řazeny abecedně ve třech úrovních na základě nového správního členění platného od 1. ledna 2003. Každé heslo doplňuje podrobný mapový výřez se značkami určujícími polohu příslušné lokality v terénu nebo s naznačeným průběhem bývalého opevnění. Vybraná hesla doprovází aktuální fotografie, převážně sakrálních staveb se vztahem k popisované lokalitě. Pro snadnější orientací v terénu je u každé lokality uveden podrobný popis přístupové cesty, odkaz na příslušnou turistickou mapu z edice Klubu českých turistů a souřadnice globálního pozičního systému (GPS), připojena je i orientační mapka ČR a přehledné rejstříky .
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kamenný klíč: Staroslovanské hrady, Slovanská hradiště v Čechách - 2, vydání do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kamenný klíč: Staroslovanské hrady, Slovanská hradiště v Čechách - 2, vydání.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kamenný klíč: Staroslovanské hrady, Slovanská hradiště v Čechách - 2, vydání (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kamenný klíč: Staroslovanské hrady, Slovanská hradiště v Čechách - 2, vydání bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kamenný klíč: Staroslovanské hrady, Slovanská hradiště v Čechách - 2, vydání doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie České a slovenské dějiny

 
Knihkupectví / Historie / České a slovenské dějiny / Kamenný klíč: Staroslovanské hrady, Slovanská hradiště v Čechách - 2, vydání