Kameny krve a víry 1 - Záhady pravěkých svatyní

Kód: 9039527

Úplný název:

Kameny krve a víry 1 - Záhady pravěkých svatyní (Kroupa Pavel): Záhady pravekých svatyní

Autor a popis:

Kroupa Pavel, Karpana, 224 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
137 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
 

Megalitická kultura prehistorické Evropy je často opomíjenou a doposud ne zcela doceněnou součástí období neolitu. Odborná pracoviště věnují pozornost čitelnějším a z vědeckého hlediska průkaznějším symptomům pravěku. Kamenné objekty extrémních rozměrů a kamenné svatyně jsou odbornou veřejností chápány spíš jako kuriózní artefakty. Zabývat se tímto problémem s respektováním všech kritérií vědy představuje úskalí nedostatku exaktních prokazatelných poznatků a tím i riziko odborného propadu. A přece záhady doby kamenné, spojené s temnými kulty a prvními neucelenými náboženskými představami, si zasluhují náležitou pozornost. Jejich rozluštění se může stát klíčem pro pravdivé poznání duchovního vývoje člověka. Snaha o vyřešení sporných momentů prehistorie nemusí být vždy v souladu s názory současné vědy. Může být ale inspirací k dalšímu pokroku ve znalostech naší dávné minulosti.
Kniha se zamýšlí nad některými problémy a záhadami neolitických svatyní Bretaně, Malty a Slovenska. Vychází z konkrétních lokálních výsledků archeologického výzkumu a snaží se je posuzovat z pohledu nezaujatého amatérského pozorovatele, třídícího a hodnotícího odborné poznatky využíváním logických úvah, otázek a možných odpovědí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kameny krve a víry 1 - Záhady pravěkých svatyní do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kameny krve a víry 1 - Záhady pravěkých svatyní.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kameny krve a víry 1 - Záhady pravěkých svatyní (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kameny krve a víry 1 - Záhady pravěkých svatyní bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kameny krve a víry 1 - Záhady pravěkých svatyní doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Kameny krve a víry 1 - Záhady pravěkých svatyní