Kandahárští lvi - Nasazení amerických speciálních jednotek v operaci Medúza v Afghánistánu

Kód: 8778845

Úplný název:

Kandahárští lvi - Nasazení amerických speciálních jednotek v operaci Medúza v Afghánistánu (Bradley Rusty):

Autor a popis:

Bradley Rusty, Omnibooks, 290 stran, jazyk - CZ, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
203 Kč (290 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.3.2017 dopoledne. 
 

Poprvé se obsáhleji píše o jedné z nejdůležitějších bitev války v Afghánistánu. Kniha Kandahárští lvi je zasvěceným vyprávěním z pohledu aktivního velitele speciálních jednotek americké armády, skvělého vojáka, který byl na tomto bojišti nasazen několikrát. Jižní Afghánistán se vymykal kontrole centrální vlády. Tehdy kapitán Rusty Bradley to věděl, když tam v roce 2006 začínal svůj třetí turnus. Pronikali do něj Tálibán a jeho spojenci a byli připraveni provincii Kandahár, kdysi jejich strategicky důležité centrum, znovu ovládnout. Aby je koalice NATO zastavila, uskutečnila operaci Medúza, největší ofenzívu ve své historii. Bojištěm bylo údolí Paňdžvaj, území hustě poseté obezděnými dvory, které perfektně sloužily jako nepřátelské bunkry, svěží sady a do výše čnící porosty konopí, to vše protkané zrádnými zavlažovacími kanály. Masový úprk civilistů byl předzvěstí blížícího se krveprolití. Bradleyho A-tým a další dva týmy speciálních jednotek, spolu se svými dlouholetými spojenci, afghánskou armádou, byli nasazeni jako diverzní skupina na podporu hlavního koaličního útoku. Z druhé strany údolí pozorovali, jak vojska NATO čelí brutálnímu protiútoku. Klíčem k jejich podpoře a přivolání účinné letecké podpory bylo držení výše položeného nevelkého území zvaného Sperwan Ghar. Bradleyho malá odloučená jednotka na kopec zaútočila a uprostřed divoké přestřelky brzy zjistila, že stojí proti téměř tisícovce zkušených bojovníků, kterým neuvěřitelným způsobem sebrala vítězství. Bradley teď popisuje celý příběh, jak se skutečně stal. Drsný pochod přes neblaze proslulou afghánskou Rudou poušť. Tajemné stopy nepolapitelného Tálibánu. Blízké vztahy s afghánskými civilisty a vojáky, což byl hlavní cíl mise. Samotný Sperwan Ghar - neustálé vlny palby z kulometů a výbuchy granátů s raketovým pohonem; zasažené vozidlo, z něhož se stalo ohnivé peklo; smrtelná past v odříznutém dvoře. Nejdůležitější byli muži, Američané i Afghánci - „roztřesený“ zdravotník, v bitvě s ocelovými nervy a klidnýma rukama chirurga; neúnavný rotmistr, který zřejmě dokáže být všude; tiše mluvící zpravodajský důstojník s dokonalým přehledem; maličký afghánský velitel s velikým srdcem; frajerský samorost, který vše riskuje při záchraně těžce zraněného kamaráda. Ti všichni jsou jedineční a nezapomenutelní při každodenním konání mimořádného hrdinství.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kandahárští lvi - Nasazení amerických speciálních jednotek v operaci Medúza v Afghánistánu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kandahárští lvi - Nasazení amerických speciálních jednotek v operaci Medúza v Afghánistánu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kandahárští lvi - Nasazení amerických speciálních jednotek v operaci Medúza v Afghánistánu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kandahárští lvi - Nasazení amerických speciálních jednotek v operaci Medúza v Afghánistánu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kandahárští lvi - Nasazení amerických speciálních jednotek v operaci Medúza v Afghánistánu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Military

 
Knihkupectví / Military / Kandahárští lvi - Nasazení amerických speciálních jednotek v operaci Medúza v Afghánistánu