Kapesní atlas jedlých hub s receptářem pokrmů

Kód: 8715608

Úplný název:

Kapesní atlas jedlých hub s receptářem pokrmů (Dvořák D., Jindřich O., Vít A.):

Autor a popis:

Dvořák D., Jindřich O., Vít A., TeMi CZ, 208 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
171 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.9.2017 dopoledne. 
 

Češi jsou bezpochyby nejhoubařštějším národem na světě. Chodí do lesa po celý rok a sbírají houby, sotva vystrčí klobouček. Naprostá většina běžných houbařů sbírá jen několik druhů hub - těch nejznámějších, a ostatní jedlé druhy opomíjí - z neznalosti. Tím se nesmírně ochuzují a ochuzují i svůj jídelníček. Přestože je na knihkupeckých pultech k mání dostatek atlasů hub, jsou všechny takřka bez výjimky souhrnné, neboť zobrazují širokou škálu všech druhů hub - jedlých, nejedlých, jedovatých. Pro běžného houbaře (a konzumenta) mají ovšem význam především a výhradně houby jedlé, neboť pochopitelně kvůli nim a jenom na ně do lesa chodí. A právě tomuto houbaři je určen tento atlas hub, sestavený mladým mykologem z Moravského zemského muzea. Autor vybral 140 druhů jedlých hub, jež rostou v naší přírodě a lze je sbírat bez ochranářských omezení. Upozorňuje na možnost záměny s nejedlým či jedovatým dvojníkem, pokud takové nebezpečí hrozí. Rovnocennou součástí atlasu je část receptářová, v níž dvojice houbařských gurmánů Oldřich Jindřich a Aleš Vít, nabízí doslova houbové hody, a to ke každému zobrazenému druhu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kapesní atlas jedlých hub s receptářem pokrmů do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kapesní atlas jedlých hub s receptářem pokrmů.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kapesní atlas jedlých hub s receptářem pokrmů (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kapesní atlas jedlých hub s receptářem pokrmů bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kapesní atlas jedlých hub s receptářem pokrmů doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Encyklopedie, slovníky

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Encyklopedie, slovníky / Kapesní atlas jedlých hub s receptářem pokrmů